Kohtus (1)

Alaealine roolijoodik sai karistada

Eile oli Kuressaares kohtu ees alaealine noormees, keda süüdistati selles, et ta, varem juba karistatuna joobnudpäi juhtimise eest, ärandas tänavu 14. oktoobril Kuressaarest Pärna tänavalt sõiduki Honda ja tahtis sellega minna bensiinijaamast alkoholi ostma. Politsei pidas juhtimisõiguseta noore uljaspea Tallinna tänaval kinni ja tuvastas poisil keskmise joobe.

Noormeest ei ole varem kriminaalkorras karistatud, kuid väärteokorras on teda karistatud kaheksal korral ning tänavu suvel sai ta joobes juhtimise eest 12 000 krooni trahvi.

Nüüd määras kohus noormehele karistuseks kolm kuud vangistust ja otsustas selle asendada 180 tunni üldkasuliku tööga. Noormehel tuleb töötunnid ära teha aasta jooksul. Lisaks allutati ta käitumiskontrollile ja keelati alkoholi tarbimine.

Samuti tuleb poisil riigituludesse maksta 4000 krooni sunniraha. Riigi õigusabiga seonduvate kulude korvamisest otsustas kohus nooruki vabastada, arvestades tema alaealisust.

Vargapoiss suunati üldkasulikule tööle

Eile oli kohtu ees ka mitmeid vargusi toime pannud Jaan (s 1988), kellele kohus määras üks aasta 11 kuud ja 16 päeva vangistust, millest arvati maha vahi all oldud seitse kuud ja kaks päeva. Kanda jääb noormehel vangistust seega üks aasta neli kuud ja 14 päeva.

Kohus otsustas vanglakaristuse asendada üldkasuliku tööga, mida on kokku 998 tundi, mis tuleb noormehel ära teha kahe aasta jooksul. Lisaks tuleb tal hüvitada kulud.

Peksja läheb kohtu alla

Pärnu prokuröri abi Svetlana Maripuu saatis kohtusse kriminaalkorras karistamata Indreku (18), keda süüdistatakse kehalises väärkohtlemises (KarS §121). Indrek lõi juulis Saaremaal meelelahutusürituse ajal sõnavahetuse käigus võõrast noormeest kolmel korral rusikaga näkku, põhjustades talle füüsilist valu, näopõrutuse ja hambakaotuse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)