Stokker kutsub õpilasi paate ehitama

Stokker kutsub õpilasi paate ehitama

 

Eesti ja Balti riikide juhtiv tööriistamüüja Stokker kuulutas 5.–9. klasside õpilastele välja veesõidukite meisterdamise võistluse “Ehita paat!“. Stokkeri meistrivõistluste nime all peetav võistlus toimub kolmandat aastat järjest. Möödunud aastal valmistasid kooliõpilased automudeleid, mida laekus konkursile üle 200.

Õpilased saavad valmistada patareitoitel elektrimootoriga veealuse või veepealse kruviga veesõidukeid – kas laevade, paatide mudeleid või omaloomingulisi veesõidukeid. Eraldi klassi moodustavad olemasolevate laevade või paatide mootorita mudelid. Võistluste juhend on üleval aadressil www.stokker.ee/paat

Võistluste žürii, kuhu lisaks Stokkeri esindajatele kuuluvad laevamudelispetsid, hindab tööde juures lahenduste leidlikkust, töö meisterlikkust ning veesõiduki kiirust ja stabiilsust. Tööde esitamise tähtaeg on 7. aprill 2008. Meistrivõistluste poolfinaalid peetakse aprillis, finaal mais.
Stokkeri omanikfirma AS Mecro juhatuse esimees Priit Prints: “Juhtiva tööriistamüüjana peame oma kohustuseks meistrimeeste järelkasvu toetamist.

Kahel varasemal korral peetud Stokkeri meistrivõistlused andsid meile aimu noorte tõsisest ja kasvavast meisterdamishuvist – automudeleid valmistati kaks korda rohkem kui lohesid. Usume, et veesõidukite valmistamine on veelgi põnevam, loodame, et noored meistrimehed on juba pea tööle pannud ja kevadel vee peale minnes näeme tõsist võistlust.”

Parimatele veesõidukimeisterdajatele ja õpetajatele paneb Stokker välja hinnalised ja praktilised auhinnad. Kolm kooli, kust on kõige rohkem osalejaid, saavad Stokkerist valida arvestatavas mahus töö- ja tehnoloogiaõpetuse klassi sisustust – tööriistu.

Saarlaste paadiehitustraditsiooni arvestades loodab korraldaja Saare maakonna koolidest arvukat osavõttu.

Stokker on Eesti ja Balti riikide suurim tööriistakeskuste kett, kuhu kuulub 25 tööriistakeskust. Pakutakse tööriistu, aia- ja metsatehnikat, põllutöömasinaid, ehitustehnikat. Stokker annab tööd ligi 600 inimesele.

Lisainfo: Peep Pajumäe, Stokkeri turundusjuht
peep.pajumae@mecro.ee
www.stokker.ee/paat

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)