Mereakadeemia toob saarele merehariduse

Eile arutleti Saare maavalitsuses Eesti mereakadeemia õppegrupi avamise üle Saaremaal.

 Kohtumisel osalesid nii linna-, maakonna-, kolledži- kui ka firmajuhid, kes toetavad merehariduse kättesaadavust koha peal. Mereakadeemiast olid kohal akadeemiline prorektor Anatoli Alop ja arendusprojektide juht Marek Ploompuu.

Saare maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Raivo Peeters nentis, et ehkki praeguseks ei ole veel paberile pandud, millal TTÜ Kuressaare kolledži juures mereakadeemia õppegrupp avatakse, on suund sinnapoole võetud. Maakonna haridusjuhi sõnul on kavas hakata mereharidust pakkuma nii täiskasvanute ümberõppena kui ka erialana ning üldaineid hakkavad üliõpilased saama koos kolledži õppuritega.

“Esialgu on räägitud väikelaevade ehituse erialast, milleks vajadus on täiesti olemas, kuna on tekkinud olukord, kus näiteks osa tellimuste puhul nõutakse laevaehitajatelt juba sertifikaate,” mainis Peeters.

Edasisi kokkusaamisi ei eile veel kokku lepitud, kuid jaanuarikuu jooksul peaks selgeks saama, kui palju kulub raha merehariduse Saaremaale toomiseks ja palju oleks võimalik saada riigitellimuslikke õppekohti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 8 korda, sh täna 1)