Kaie Kand valiti seitsmendat korda Saare maakonna aasta sportlaseks (3)

Kaie Kand valiti seitsmendat korda Saare maakonna aasta sportlaseks

 

Saare maakonna aasta sportlase valimisel võidutsesid osaliselt samad nimed, mis eelmiselgi aastal. Traditsiooniks on saamas, et aasta naissportlase tiitel läheb kergejõustiklasele Kaie Kandile.

Saaremaa spordiliidu juhatus ja maavalitsuse juures tegutsev spordinõukogu tegid eile oma valikud maakonna aasta sporditegijate osas. Seitsmest kategooriast kolmes võidutsesid samad nimed, mis eelmiselgi aastal. Keegi ei suutnud Marek Niidilt, Kaie Kandilt ja treener Jaan Salult aasta parima aunimetust üle võtta.

Kand ja Niit olümpiale

Aasta mees- ja naissportlast Marek Niiti ja Kaie Kandi ühendab seik, et mõlemal neil on täidetud järgmise aasta Pekingi olümpiamängude norm. Marek Niit teenis selle 200 m jooksus suurepärase Eesti rekordiga, milleks juunikuus kirjutati 20,69.
Kaie Kandi aasta tipphetkede hulka kuuluvad Eesti mitmevõistluse siserekordi enda nimele saamine ning maakonna rekordiga seitsmevõistluses olümpiamängude pääsme lunastamine. Lisaks sai saarlanna Eesti meistritiitleid nii sise- kui välishooajal ning esines Euroopa meistrivõistlustel 17. koha vääriliselt.

Noored tõusid esile

Aasta noorsportlaste valimistel edestasid mõlema kategooria nominendid teisi peakõrguselt. Linda Treieli kontosse jäid sel aastal Eesti meistritiitlid mitmevõistluses, lisaks kaugushüppes, kuulitõukes, kõrgushüppes, odaviskes. Pluss üheksas koht omaealiste maailmameistrivõistlustelt mitmevõistluses.

Rait Sagor, kes samuti tunnistati aasta noorsportlaseks, on 2007. a juunioride maailmameister jõutõstmise kolmevõistluses, lisaks mitmekordne riigi meister ja rekordiomanik.

Aasta treener jäi samaks

Treenerite arvestuses ei olnud vastast klubi JõuMees sportlased MM-l medalitele viinud Jaan Salule. Tema õpilane on ka aasta noorsportlaseks valitud Rait Sagor.

Maakonna aasta spordiklubi tiitli haaras endale kergejõustikuklubi Saare, kes on silma paistnud eduka mitmekülgse tööga, millesse on kaasatud nii noored kui ka täiskasvanud.
Ainsana Saarte mängudel osalenutest sai aasta sportlaste valimisel võidurõõmu nautida maakonna meeste võrkpallikoondis, kes tagasid endale kuldse esinemisega Rhodosel aasta võistkonna tiitli.

Valitutele antakse autasud üle maakonna spordiaasta pidulikul lõpetamisel 28. detsembril.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 79 korda, sh täna 1)