Vana hea Inglismaa meelitab saarlasi (3)

Vana hea Inglismaa meelitab saarlasi

 

Kes iganes inglise keelt koolis õppinud, teab Big Beni, Thamesi jõge, Parlamendihoonet. Aga mitte päris kõik ei otsusta neid Inglismaale kaema sõita. Ja mitte ainult seda.

Sügisel, enne Londonisse sõitu tulin mõttele teha lugu mõne saarlasega, kes seal kandis kanda kinnitanud. Uurisin sõpradelt-tuttavatelt, kas kellelgi on mõne sellise inimese kohta andmeid. Minu üllatuseks tuli välja, et saarlasi Londonis ja mujal Inglismaal jagub. Kohe päris palju.

Võtsin nõuks juttu teha Kuressaare juurtega Sander Mölderiga – noore andeka muusikuga, kes järgmised kolm aastat tudee-rib Brightoni ülikoolis digitaalset muusikat.

Austajad teavad teda kui jazzilikku muusikat tegeva Cosmoskva klahvpillimängijat.

Sel sügisel pöördus koju tagasi Lümandast pärit Janne Vakker, kes töötas igavese vihma ja udu maal hotellinduse valdkonnas, mida oli enne õppinud Kuressaare ametikoolis.

Kati Marandi läks kolm aastat tagasi Londoni serval asuvasse ülikooli õppima, leidis seal elukaaslase Franky (Katiga pildil) ning ootab. nüüd veebruaris sündivat pisiperet Olles proovinud mitmeid töökohti, on Kati leidnud hetkel sobivaima kihlveokontoris, kus töötajaid koheldavat väga hästi.

Juba teismelisena kokakutse valinud Ants Uustalu peab Londonit parimaks kohaks, kus ametinippe õppida. Tõenäosus, et Saaremaal prints Charlesile maitsvaid roogi võiks valmistada, on tunduvalt väiksem. Ennast Eesti patrioodiks nimetav Ants tuleb kodumaale tagasi veebruaris, et siin uusi väljakutseid vastu võtta.

Seda, mida need neli noort saarlast kodust, merest ja muudest Saaremaaga seotud teemadest arvavad, saab lugeda tänasest lehest!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)