Muhulased plaanivad Piiri sõjaväeossa puhkeala

Muhulased plaanivad Piiri sõjaväeossa puhkeala

 

Muhu vallal on soov rajada Piiri endisesse sõjaväeosasse puhkekoht ja seikluspark, mille kasutajatena nähakse oma kandi inimeste kõrval ka kaugemalt tulijaid.

Kolmapäeval käisid olukorraga Piiril tutvumas Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) esindajad, kes kuulasid ära muhulaste soovid piirkonna arendamiseks.

RMK puhkemajanduse osakonna Saaremaa puhkeala juhataja Anu Metsniit ütles Oma Saarele, et projekti juures on häid ideid, kuid on ka selliseid, mille teostamine hetkel võimatu. Näiteks puude otsa rajatava seikluspargi jaoks on Piiri sõjaväeosa territooriumil kasvavad haiged puud kõlbmatud.

Esialgu olevat siiski rohkem juttu erinevatest rattateedest, sõnas juhataja.
“Meil on selliste asjade rajamisel kogemused suuremad, pakkusime omalt poolt mõtteid. See on hea koht ja võimalusi on,” märkis Metsniit ning lisas, et puhkeala arendamine nõuab meeskonnatööd.

Muhu vallavanema Tiit Peedu sõnul esitavad nad lähima nädala jooksul RMK-le taotluse, et saada sõjaväeosa valla hallata ning asuda seal tegema ettevalmistusi puhkeala arendamiseks.

Metsniidu sõnul peavad muhulased panema paberile konkreetsed soovid, millele peaks vastuse saama jaanuari alguses.

Muhu noortekeskuse juhataja Arnek Grubniku sõnul on neil tõesti mitmeid ideid, kuid päris lõplikult pole midagi veel paika pandud. Mõttes on krossirada ja ATV-rada, ka mingil kujul seikluspark.

“Ideaalne oleks juba tuleval suvel seal midagi teha, aga see on ülipositiivselt mõeldud,” kommenteeris Grubnik ajalist plaani. Finantspool on Grubniku sõnul plaanis katta erinevatest projektirahadest, samuti on toetamas Muhu vald.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)