Kärla perearsti surm paneb valla raskesse olukorda (18)

Kärla valla perearsti Made Reinumägi ootamatu surm on tekitanud tõrkeid perearsti nimistusse kuulunud inimeste teenindamisel.

“Meil on probleem elanike teenindamisega, sest perearstile ei ole kerge leida asendajat,” ütles Oma Saarele Kärla vallavanem Enno Pildre. Praegu võtab Kärla perearsti ruumes elanikke vastu perearsti õde, kuid paari päeva pärast loodetakse perearstile leida asendaja Salme perearsti näol.

Pildre sõnul on ootamatu olukord toonud kaasa segadust ka perearstiteenuse finantseerimise osas. “Kuna Made Reinumägi oli OÜ Perearst Made Reinumägi ainus osanik ja kogu arveldamine käis osaühingu kaudu, ei saa me praegu kätte raha, mis haigekassa talle andis,” rääkis vallavanem. “See kõik tuleb nüüd pärandusseaduse ja äriseadusega kooskõlla viia,” lisas ta.

Kärla pereõe Milja Mäeoru sõnul võtab ta praegu inimesi vastu täiesti üksi ning aitab neid nii palju kui võimalik. “Kõiki töid ma teha ei saa, praegu on arstilitsents kinni – näiteks retsepte ma välja kirjutada ei tohi,“ selgitas Mäeorg.

Mäeorg ütles, et kõigele vaatamata peavad patsiendid oma ravi saama. “Vähemalt saan ma nõu anda, kuidas peaks toimima ägeda haiguse puhul, ja kui midagi muud üle ei jää, pean patsiendi linna eriarsti juurde saatma.”
Vallavanem Enno Pildre kinnitusel oli Made Reinumägi korralik perearst, kellel oli tuliseid pooldajaid, aga ka kritiseerijaid. Eelkõige seetõttu, et Made Reinumägi ei teinud reeglina koduvisiite.

Pildre sõnul ei teadnud Kärla valla rahvas oma perearstist tööväliselt eriti palju, sest Made Reinumägi elas Kuressaares. “Ta tuli hommikul autoga siia, oli oma vastuvõtuaja ära ja läks uuesti minema,” rääkis vallavanem. “Hiljuti jagas ta oma praksise Kuressaare linna ka, kus ta samuti võttis vastu nii Kärla valla elanikke kui ka patsiente mujalt valdadest.”

Enno Pildre ütles, et lähiajal tuleb Kärla perearstile leida uued ruumid, kuna praegused ei vasta nõuetele.

Saare maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Madis Allik ei soostunud Kärla perearsti surmaga kaasnenud probleemide võimalikke lahendusi kommenteerima. “Asendusarst leitakse, pikemalt ma seda teemat kommenteerida ei soovi,“ sõnas Allik.

1966. aastal sündinud Made Reinumägi kadumise kohta sai politsei teate 4. detsembril. Naise surnukeha leiti juba sama päeva õhtul. Kuna kehal vägivallatundemärke ei leitud ning miski kuriteole ei viita, siis kriminaalmenetlust politsei tema surma asjaolude uurimiseks ei alusta.

Ats Vesiaid, Ain Lember

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 139 korda, sh täna 1)