Juhtkiri: Tants kirikutorni ümber

Juhtkiri: Tants kirikutorni ümber

 

Kuressaare Püha Nikolai kiriku restaureerimistööd on nüüdseks ummikus. Kirikutorni seisund on nii hull, et isegi ehitusmehed ei suuda otsustada, kas peaks vana torni maha lammutama või proovima siiski restaureerida. Isegi kui selleks raha jätkuks.

Linna ainsa õigeusu kiriku torni remont meenutab lõputa lugu. Kui selgus torni olukord, tühistati eelnev ekspertiishinnang. Uuel konkursil ei soovinud kandideerida ükski kohalik ehitusfirma. Ju polnud kirikutorni ülikeeruka remondiga ajalukku minek ahvatlev. Lisaks seisab kirikuremont ka raha taga.

Kui Kuressaare linn toetab oma linna kirikuid regulaarselt, 250 000 kroonist summat vähendamata, siis Eesti riik otsustas raha suunata sihtotstarbeliselt hoopistükkis peamiselt EELK kirikutele, nende hulgas ka Kuressaare Laurentiuse kirikule. Riigi rahade ühekülgse jagamise üle on imestust väljendanud ka EAÕK kirikupea metropoliit Stefanus.

Paratamatult tulevad jällegi meelde jutud n-ö riigikirikust ja -usust. Ei tea meie, mis alustel riik raha jagab. Aga kui taolise kiriku seisukord, kus pühakoja katus laseb vulinal vett läbi, ja mida remonditi viimati kapitaalselt 1930-ndail aastail, ei ole põhjus raha saamiseks, siis on kusagil midagi mäda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)