Politsei viib Saaremaa koolides läbi vägivalla teemalise küsitluse

Lääne politseiprefektuuri korrakaitseosakond viib käesoleva aasta detsembrikuu jooksul paljudes koolides läbi anonüümse küsitluse, mille eesmärk on välja selgitada, milline on noorte teadlikkus ja kokkupuude vägivallaga lähisuhetes, teatas prefektuuri avalike suhete büroo komissar Kaja Kukk.

Küsitluse läbi soovitakse tema sõnul teada saada, mida noored mõistavad lähisuhtevägivalla all ja kuidas nad sellesse suhtuvad.

Küsitlus hõlmab Lääne politseiprefektuuri territooriumil asuvate üldhariduskoolide 9.–12. klasse – igast maakonnast üks maa- ja üks linnakool (kokku on Lääne prefektuuri tegevuspiirkonnas 12 üldhariduskooli). Vastajateks on umbes 2000 õpilast.

Kukk mainis, et ankeet sisaldab kokku 20 küsimust. Valikvastuste puhul määratlevad noored, mida nad üldse vägivallaks peavad. Põhjalikumalt käsitletakse perevägivalda ja nn kohtinguvägivalda. Küsitluse tulemusel peaks selguma ka, kui paljud on isiklikult kogenud suhetes vägivalda, nagu ka see, kas nad on oma muret kellegagi jaganud.

Korrakaitseosakonna preventsiooni- ja patrullitalituse vanemkonstaabel Kati Nõmm ütles, et vajaduse sellise küsitluse järele tingis elu ise. “Järjest sagedamini teatatakse politseile lähisuhtevägivallast ning paljudel puhkudel ilmneb, et sellele on eelnenud aastatepikkune vaikimisi kannatamine,” rääkis Nõmm.

Samuti on tema hinnangul 46% vägivallajuhtumitest toimunud laste juuresolekul. Nõmm lisas, et küsitluse abil loodetakse välja selgitada valitsev olukord ka noorte pilgu läbi, et lähisuhtevägivalda juba varakult ennetada. Nii saame paremini olla abiks ja toeks, et noored oskaksid vägivallailminguid märgata, leida abi ning ennast ja teisi võimalikult kiiresti aidata, lausus Kati Nõmm.

Küsitlusest tehakse kokkuvõtteid uue aasta alguses. Uuringu tulemusi tutvustatakse vastanutele ning kasutatakse õpilaste vastavasisuliste koolituste läbiviimisel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)