Peaminister Andrus Ansip sai aasta pressivaenlase tiitli

Eesti Ajalehtede Liit valis eile oma aastakoosolekul aasta pressisõbraks sotsioloog Juhan Kivirähki ja pressivaenlaseks Reformierakonna esimehe ning peaminister Andrus Ansipi.

Traditsiooni järgi saab pressisõber auhinnaks Kuldgraali metallikunstnike käsitööna valmiva nimelise ruupori.

Kivirähk sai pressisõbra tiitli oma julgete sõnavõttude eest kevadel pronkssõduri teisaldamise teemal, kuna ta edendas sellega sõnavabadust ega kartnud lauskriitika alla jäämist, ütles BNS-ile ajalehtede liidu tegevjuht Toomas Leito. Ansipile pressivaenlase tiitli andmist põhjendas liit sellega, et peaminister summutab diskussiooni, kuigi tema roll ühiskonnas peab olema diskussiooni algatamine ja edendamine.

Leito sõnul oli sellel aastal nii pressisõbra kui pressivaenlase tiitlile tihe konkurents – liidu liikmeslehtede peatoimetajad ja väljaandjad valisid nii pressisõbra kui pressivaenlase viie kuni seitsme kandidaadi seast.

Eesti Ajalehtede Liit valis tänavu pressisõpra ja -vaenlast juba 14. korda. Möödunud aastal valiti pressisõbraks postuumselt Aadu Luukas ja pressivaenlaseks Enn Pant.

Nii pressisõbra kui pressivaenlase tiitli on alates 1994. aastast saanud Mart Laar ja Lennart Meri, kusjuures Meri on ainsana saanud pressivaenlase tiitli kahel korral – 1994. ja 1999. aastal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)