Repliik: Kõnehind kolm korda kallimaks! (2)

Repliik: Kõnehind kolm korda kallimaks!

 

Nagu teada antud, kavatseb EMT tulevast aastast oma klientide kõnesid üksnes minutiga mõõtma hakata, jättes sekundid teiste operaatorite mängumaaks. EMT on arvestanud ka klientide lahkumisega, eriti nende, kes armastavad lühikesi kõnesid. Pikemate kõnede puhul ei pidavat klient hinnatõusu isegi tunnetama.

Olles aastaid juba EMT teenuste kasutaja ja arvates end keskmiseks helistajaks, otsustasin asja kontrollida. Tellisin ühe kuu kõneeristused, kus kõnekestusi seinast seina: 5 sekundist 23 minutini.

Esmalt tõmbasin maha SMS-id, helistamised infoliinidele jms. Ning sain järgmise tulemuse: kõnesid kokku 146, kestusega 6 tundi 26 minutit ja 36 sekundit, hind 664 krooni 54 senti (kõik hinnad ka edaspidi ilma käibemaksuta).

Täpselt sama kestusega teenuse eest tuleks tuleva aasta 1. veebruari seisuga tasuda 789.81. Hinnatõus seega ca 18,9%. Kui see pole tunnetatav, siis jätkame.

Alla 1 minuti (minuti hind 1.65) kõnesid kogunes 60, kestusega 28 minutit ja 50 sekundit. Selle eest tuli tasuda 32.77. Arvestuse aluseks võetava minutiga tõuseb hind aga täpselt 99 kroonini, ehk teisisõnu kolm korda!

Ja see on juba hästi tunnetatav. Võib ette kujutada, kuidas sajad inimesed veel enne aastavahetust uut operaatorfirmat otsima hakkavad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 10 korda, sh täna 1)