Kallid kaaslinlased!

Kallid kaaslinlased!

 

On alanud traditsiooniline jõuluootuse aeg. Väga paljude jaoks on see isegi parim osa aastast. Aasta olulised tööd ja tegemised hakkavad lõpusirgele jõudma. Ees ootab pisut rahulikum hingetõmbeaeg.

Täitsa mõnus on sahtlitest ja karpidest jälle välja tõsta jõulukaunistusi, sättida neid akendele ja puudele, valida poes küünlaid, süüdata neid pimedate õhtute valgustamiseks, soojendamiseks ja meelte ülendamiseks.
Nii tore on pidada plaane, kuidas veeta jõuluõhtut ja aastalõppu. Meenutada lastele ja oma lähedastele, et nad tööd-tegemised niimoodi sätiksid, et vähemalt ühe õhtu saaksid kõik perega koos olla. See on mõnus ootamise aeg, mis siis, et täis askeldusi. Siiski on see aeg, mil läbematust jääb vähemaks.

Läbematus on üks iseloomulik nähtus meie ajal. Alailma on kiire, alailma on tunne, et kõigega ei jõua valmis, ikka ja jälle tundub, et kannatlik meel jätab meid maha, kui kõik ei edene meie tahtmist mööda ja meie tempos. Ikka on midagi puudu ja rahulolematus näksib hinge. Kes iganes mõtles välja sellise kalendri ja traditsiooni, et detsembris saab elu vähe rahulikumalt võtta, tegi meelepärase teo väga paljudele.

Just selle märgiks süttivad tuhandetes maailma paikades kuuskedel tuled. Aga mitte ainult sellepärast. Kuidas muidu leiaks jõuluvana tee laste juurde, kes kinke ootavad, kui suured kuused ei säraks õhtupimeduses? Ka Kuressaare jõulukuusk loob ühtekuuluvustunnet kõigi maailma paikadega, kus terve detsembri jooksul hiilgavad tuledes kaunid pühadepuud.

See, ma olen kindel, seob meid kõigi inimestega, kes on selle aasta jooksul ise muutunud paremaks. Ka nendega, kes on teisi ja ümbritsevat paremaks muutnud. Kuid päris kindlasti loob see ühtekuuluvustunnet nendega, kes tahavad seda kõike juba järgmisel aastal ette võtta.

Mul on üks vana tuttav, kes mõnikord jutuajamise lõppedes üllatab mind küsimusega: “Ütle, oled sa õnnelik?” Jõulukuul on hetki, mil igaüks saab seda küsimust endalt küsida. Ja jõulukuu on aeg, kus tuleb luua endas rõõmus usk sellesse, et igaühel ongi õigus olla õnnelik ja ükski isiklik ebatäiuslikkus ega võrdlus kellegi kolmandaga ei tohi seda usku vähendada. Soovin teile südamest head jõuluootuse aega!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)