Heategevuskontsert Lümandas koos Villu Veskiga

Jõuluaeg on saabumas ja koos esimese advendiga ka kuuendat korda heategevuskontsert Lümanda koolis. Kohtumine saksofonist Villu Veski ja tema muusikaga oli kindlasti meeldejääv ligi poolesajale kontserdi külastajale. 2. detsembril toimunud kontsert paelus oma uudse lähenemisega ja oli fantastiline.

Juba tutvustav sissejuhatus esinejalt häälestas uudishimule ja põnevusele. Saime teada, et mitte alati ei tule musitseerida kontserdilaval, vaid on olnud väga eksootilisi esinemispaiku.

Näiteks kesksuvel Põhja-Norras kaheksameetriste lumehangede vahel või jaanuaris Havail mere ääres trummipõrina saatel improviseerides või hoopis jalgupidi basseinis, kui ruum on puupüsti rahvast täis.

Ka arvas muusik, et elu ongi nagu reis tulevikku ja teedel kohtad huvitavaid inimesi, koged seiklusi või põnevaid sündmusi ning, mis muusikule tähtis, ka väga eriilmelist muusikat. Ja siis kustusid tuled, algas Villu Veski muusikaprogramm “Elu on reis”.

Slaidid eesti parimatest loodusfotodest tekitasid lummava meeleolu ja siis see muusika – hoopis eriline ja eriti hästi sobivad meloodiad. Et ka nii võib saksofonikontserdi korraldada, oli suur üllatus.

„Nii looduslähedane, nii hästi mõjuv ja sobiv muusikaline mõtisklus enne jõule,” tänas esinejat kooli direktor Tiina Talvi. Oleme tänulikud selle kontserdi eest Villu Veskile ja tänulikud kõigile annetajatele, ütles lõpetuseks hoolekogu nimel Liisi Kuivjõgi.

Eelnevate annetuste eest on koolile ostetud õppevahendeid, kogu kooliperele spordisärgid, akvaarium koos kaladega ning nüüd on plaanis soetada kogutud üle kümne tuhande krooni eest kaasaegset videotehnikat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)