Harjumaa mees rajab omavoliliselt teed läbi Nasva jõe (6)

Harjumaa mees rajab omavoliliselt teed läbi Nasva jõe

 

Omavoliliselt üle võõra maalapi Nasva jõeni ja läbi jõe teed rajama asunud Lipimätas OÜ on tõstnud tagajalgadele nii Kaarma vallavalitsuse kui ka keskkonnainspektsiooni.

Kaarma vallavalitsust pahandas Harjumaa elaniku Olev Mihkelsoni tegevus, kelle firma Lipimätas OÜ rajas Nasva külas võõrale maatükile maaomaniku nõusoleku ja ehitusloata dolomiitkillustikust kattega 41 meetri pikkuse tee.

7. novembril ettevõttele saadetud kirjas hoiatab vallavalitsus, et omavolilise ehitustegevuse eest võib firmat oodata ees kuni 500 000 krooni suurune trahv.

“Häbematus on minna teise inimese maa peale ja hakata seal maad killustikuga täitma,” lausus Oma Saarele Kaarma vallavalitsuse ehituse peaspetsialist Peeter Arikas.

Maatüki omaniku Nasva külavanema Arvi Tasa sõnul andis kohus Olev Mihkelsonile õiguse kasutada tema maatükki läbipääsuna, kuid mitte rajada sinna eraldi teed. “Ütlesin talle niipalju, et traktoriga sisse sõidetud roopad tuleb mullaga tasandada, aga tema võttis kätte ja kattis kogu raja killustikuga ära,” rääkis Arvi Tasa, kelle sõnul kasutas Olev Mihkelson traktorit tiikide kaevamiseks.

Arvi Tasa on nördinud, et kohus lubas Mihkelsonil kasutada tema maad läbipääsuna. “Inimesed on maa eest pidanud sõdu, maa on püha. Kui oleks sõjaolukord, oleks ma oma maa kaitsmiseks tapnud inimese või oleks tapetud mind, aga nüüd ütles kohus mulle, et ma ei tohi oma maad kaitsta,” kurtis Arvi Tasa. “See pole ju õiglane.”

Peeter Arikas ütles, et Kaarma vallavalitsus praegu juhtumiga ei tegele, kuna Lipimätas OÜ-le saadetud kiri tuli adressaadi puudumisel valda tagasi. “Lipimätas OÜ ei saanud valla kirja kätte, kuid asja võttis üles keskkonnainspektsioon,” rääkis Arikas. “Jääme ootama, mida keskkonnainspektsioon teeb, sest seal on tehtud ka ebaseaduslikke süvendustöid.”

Keskkonnainspektsiooni Saaremaa büroo juhataja Tõnu Aus ütles Oma Saarele, et inspektsioon alustas tõendite kogumist seoses jõeharu ebaseadusliku süvendamisega. Ausi sõnul on Olev Mihkelson alustanud Arvi Tasa maa peale rajatud dolomiidikillustikust kattega tee pikendamist Nasva jõe Samsoni haru ja Nasva jõe vahel asuva laiuni.

“Seal on jõepõhjast võetud ekskavaatoriga pinnast ja tõstetud see okstest tehtud teealusele,” rääkis Aus. “See kõik on ebaseaduslik, sest puudub vee-erikasutusluba, projektid jne.”

Tõnu Ausi sõnul on Mihkelsoni selgitused olnud seni ebaveenvad. “Inimene on enda arust väga toimekas ja heade plaanidega, aga nende täideviimine on konarlikuvõitu ja mitte seaduskohane,” märkis Aus. Ta lisas, et ebaseaduslikku tee ehitamist võõrale maatükile inspektsioon ei menetle, kuna see ei kuulu keskkonnainspektsiooni kompetentsi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 64 korda, sh täna 1)