Politsei pöörab sel nädalal talverehvide kasutamisele kõrgendatud tähelepanu

Politsei pöörab sel nädalal talverehvide kasutamisele kõrgendatud tähelepanu

 

Kuna käes on aeg, mil talverehvide kasutamine on kohustuslik ning teeoludki talvised, pöörab politsei käesoleval nädalal erilist tähelepanu talverehvide kasutamisele, mis aga ei tähenda seda, et muud rikkumised jäävad tähelepanuta, teatas Lääne politseiprefektuuri avalike suhete büroo komissar Kaja Kukk.

“Tuletame meelde, et talverehvide kasutamine sõidukitel on kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini, kuid naastrehvide kasutamine on lubatud 1. oktoobrist  kuni 1. maini,” märkis Kukk, lisades, et talverehvide varasemal kasutuselevõtul peaks arvestama sellega, et talverehvi turvise mustri jääksügavus ei tohi olla alla 3 mm.

Kuke sõnul andis MTÜ Eesti Rehviliit möödunud nädalal politseile tasuta üle 20 rehvimustri sügavuse mõõtjat, mis jagati nelja politseiprefektuuri vahel. Lääne politseiprefektuur sai oma kasutusse viis kalibreeritud mõõtevahendit, mida liikluspolitseinikud oma igapäevatöös kasutavad (vt pilt).

Nõuetele mittevastavate rehvide kasutamine on vastavalt liiklusseaduse § 7435 käsitletav väärteona ning sellise rikkumise eest karistatakse rahatrahviga kuni 3 000 krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 7 korda, sh täna 1)