Muhu ettevõtja leidis väljakutse õpetajatöös (1)

Muhu ettevõtja leidis väljakutse õpetajatöös

 

Muhu põhikool sai omapärase lahenduse poiste käsitöö õpetaja puudumise probleemile. Oma abikäe ulatas kohalik edukas ettevõtja Renee Kipper, kes nüüdsest koolmeistri ametit peab. Koolidirektor Senta Room peab ettevõtjast õpetajat igati väärt töömeheks.

Saare üks suuremaid ettevõtjaid, Muhu Puidukoja ja Muhu restorani üks omanikest on nüüdsest õpetaja ametit pidanud juba pea kuu aega. Renee Kipper võtab uut ametit pigem kui väljakutset, millega saab kohalikule kogukonnale abiks olla.

“Kui muud asjad on paika pandud, ega siis päevake nädalas pühendada noorsoo kasvatamisele ei tee vahelduseks kurja,” nentis Kipper, kelle sõnul oli palganumber koolis õpetajaametisse asumisel teisejärguliseks asjaks. Pigem oli ikkagi oluline hea tahe, huvi laste õpetamise vastu ja oma oskuste edasiandmine.

Kuigi vastne õpetaja ei ole enne koolis tunde andnud, möönis ta, et oma firmas on tulnud siiski enamik töötajaid ise välja õpetada ja seega on mõningane kogemus olemas. Mingil määral võib seda pidada ka perekondlikuks järjepidevuseks, kuna ka Renee Kipperi isa, kes praegu elab aeg-ajalt Muhus, on pikka aega töötanud just sama õppeaine õpetajana Raplas.

Muhu põhikooli direktori Senta Roomi sõnul otsis ta kooli tööõpetuse õpetajat ning jõudis otsapidi välja praeguse õpetaja isa juurde, kel oli aga just samal päeval oli operatsioon. “Õhtul Renee küsis, et kas tema tohiks proovida,” rääkis Room õpetaja leidmise lugu.

Nüüd ollakse vastse õpetaja tööga igati rahul. “Lapsed on rahul, õpetajad on rahul. Ja paistab, et ta ise on ka rahul,” ütles Room. “Tal endal on puidukoda, poistega töötada oskab ta suurepäraselt. Olen ikka vaatamas käinud ja ta teeb toredat tööd.”

Koolidirektori sõnul on uuel õpetajal ette võetud ka juba üks suurem projekt. Nimelt hakkavad õpilased uue õpetaja juhendamisel ehitama laevamudelit. Firma Stokker eestvedamisel toimuvale üleriigilisele konkursile. “Pakuti välja konkurss, et ehitame laeva. Selline väga keeruline – liikuvad osad ja kõik, noh nagu üks laev peab olema,” rääkis Room, kinnitades, et õpetaja Kipperi arvates võiks selle käsile võtta küll.

Koolidirektor kinnitas ka õpetaja ennist öeldud sõnu, et rahanumber ei olnud selle töö peale asumisel esmatähtis. Pigem on tegemist väljakutsega. Direktor ise tunnistab end sellise lahendusega rahul olevat. “Mina olen rahul. Pedagoogilist haridust tal küll ei ole, aga tal on oskus teha tööd.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 106 korda, sh täna 1)