Tuleohutus kodudes teeb päästjaid murelikuks

Päästeteenistuse projekti “Kodu tuleohutuks!” raames toimunud kodukülastuste käigus ilmnes, et Eestimaa kodude peamised tuleohutusalased probleemid on katkised ja hooldamata küttekolded, vananenud elektrijuhtmed ja elektriseadmete ebaõige kasutamisviis ning hooletu ümberkäimine lahtise tulega, sealhulgas siseruumides suitsetamine.

Päästeameti ennetustöö osakonna juhataja Viola Murdi sõnul mõtlevad täna paljud inimesed oma kodu kindlustamisele varaste eest, kuid vähe sellele, kuidas end tule eest kaitsta. “Oleme teinud ülevaated tuleõnnetustest ning kodude probleemidest maakondade ja ka kohalike omavalitsuste tasandil. Paljuski on mured seotud sotsiaalse toimetulekuga,” lisas Murd.

Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe sõnul ei ole ka olukord meie maakonnas kiita. “Märkimist väärib see, et elektrisüsteemid on paljudes kodudes vanad ning on ka küttekoldeid, mis ei ole heas seisukorras,” sõnas ta, lisades, et päästjatele teevad muret ka puuduolevad majanumbrid, sest nendeta on raske häda korral õiget aadressi leida.

Lindmäe märkis ka, et “Kodu tuleohutuks!” raames toimunud kodukülastused olid üle pika aja esimesed, vahepeal ei olnud lähtudes seadustest võimalik olukorda kontrollida. “Seda sai teha vaid siis, kui õnnetus juba olnud,” nentis Lindmäe.

Projekti käigus külastasid päästeteenistuse spetsialistid 3973 Eestimaa kodu. Projekti oli kaasatud ka üle poolte Eestimaa kohalikest omavalitsustest, kes soetasid 13 000 suitsuandurit toimetulekuraskustes peredele. 2007. aasta jooksul on suitsuanduri paigaldanud ligikaudu 23 000 leibkonda, kokku on suitsuandur 20% Eestimaa kodudest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)