Maa-aluselt alternatiivne muusika (2)

Maaalune on Hammarimajas toimuv alternatiivmuusika ürituste sari, mille peakorraldaja on Mihkel Kasemaa alias Rüki. Järgmine üritus toimub veel selle aasta sees, 28. detsembril.

Neljandat korda toimuva festivali peateemadeks on hiphop ja alternatiivsemat sorti elektrotehno. Ühtlasi on see ka ettevõtmise sünnipäev – täpselt aasta tagasi samal päeval toimus esimene sellenimeline üritus.

Mihkel Kasemaa kommenteeris, et Maaaluse ülesandeks on kujunenud värskete muusikute uute heliteoste tutvustamine laiemale avalikkusele.

Seekordse peo võib jagada kaheks – esimene pool sellest viiks pidulised hiphopi lainetele, teine pool keskendub elektroonilisemale muusikale.

“Saaremaa hipster Mihkel Kasemaa ehk Rüki on väsimatu maadeavastaja modernsel ja urbanistlikul helimaastikul,” kirjutas muusikakriitik Jürgen Tamme 2004. aasta 2. septembril Eesti Ekspressis Rüki debüütalbumi “Davenport” ilmumise puhul.

Detsembri lõpus esinevad Põhjamaade Hirm koos Kapusta ja ?’ga, Evestus koos Sethh’ga, Palat nr.15, Põhjamaade Hirm, Fabrique, Sidenote, DJ Heli Robo, Kinkymint, Karel Väli, Ando ja Fractal.

Varasematel festivalidel on esinemas käinud Dseir, DJ Critikal, .Khi, Mimicry, Gorq Lana, Raadž, Rey ja paljud teised. Teemadeks on olnud alternatiivne elektrooniline muusika, hiphop, synth ja funky.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)