Noored vargad said tingimisi vanglakaristuse

Reedel määras kohus 23 kuriteoepisoodis osalenud alaealisele noormehele ühe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse tingimisi 18-kuulise katseajaga.

Samal ajal oli kohtu all veel kolm süüalusega koos erinevates vargustes osalenud noormeest, kellele samuti määrati tingimisi vanglakaristused.

Katseajal on nad kriminaalhooldaja järelevalve all ja igaühel tuleb teise raskusastme kuriteo sooritamise eest riigituludesse tasuda 5400 krooni sunniraha ja hüvitada õigusabiga seonduvad kulud.

Lisaks tuleb neil katseaja jooksul hüvitada kannatanutele tekitatud kümnete tuhandete kroonide suurune kahju. Noormehed on endale muretsenud töökohad ja lubasid teha kõik endast oleneva, et kannatanutele kahjud hüvitada.

Uurimine tuvastas, et noormehed murdsid eelmise aasta lõpus ja käesoleva aasta alguses sisse mitmesse sõiduautosse, varastades sealt autoraadioid, CD-plaate ja muid autos olnud asju. Samuti ärandasid nad erinevatel aegadel kolm sõiduautot ja ühe kaubiku.

Kaks poissi kasutasid sõitmiseks sõiduautot Nissan, jättes selle pärast rehvi purunemist Sikassaarde. Eelmise aasta detsembris kasutati omavoliliselt ka sõiduautot Volvo, millega sõideti ringi, ja auto jäeti maha alles pärast gaasijuhtme purunemist. Seejärel lõhuti autos raadio.

Käesoleval aastal tungisid noored sisse ka erinevatesse suvemajadesse, varastades sealt omanikele kuuluvaid asju.

Viienda osas vargustest osalenud noormehe suhtes uurimine veel käib. Kohtu alla jõuab ta siis, kui tema süü on tõendamist leidnud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)