SÜG sihtasutus linnalt lisaraha ei saa (1)

Kuressaare linnavalitsus otsustas mitte rahuldada Saaremaa ühisgümnaasiumi (SÜG) sihtasutuse taotlust suurendada ettevõtte kapitalikulude rahastamist. Samas kavatseb aga sihtasutus esitada lisaraha saamiseks linnale uue taotluse.

Linnavalitsuse rahandusnõunik Mai Takkis ütles Oma Saarele, et linnavalitsuse nõupidamisel otsustati mitte rahuldada SÜG sihtasutuse juhatuse esimehe Viljar Aro taotlust suurendada linnaeelarvest ettevõtte halduses olevate hoonete renoveerimise finantseerimist 400 000 krooni võrra.

Varem on Takkis ajakirjandusele öelnud, et mõlema gümnaasiumi sihtasutusele (s.o SÜG sihtasutus ja KG sihtasutus) on linnavolikogu otsusega kinnitatud iga-aastane kindel summa, mille nad saavad linnaeelarvest kuni aastani 2019 juba võetud laenu teenindamise kulude katteks.

Linna 2008. aasta eelarve projektis on nimetatud kulud ära toodud eelarvereal “gümnaasiumide investeeringud” ja SÜG sihtasutuse hoonete renoveerimiseks on seal ette nähtud summa 2 542 600 krooni. See summa on sama suur ka lõppeva 2007. aasta linnaeelarves.

Septembrikuine taotlus

Käesoleva aasta septembri läkitas aga SÜG sihtasutuse juhatuse esimees linnavalitsusele taotluse suurendada seda summat 400 000 krooni ning seda kuni aastani 2019.

Taotluse põhjenduseks on toodud argumendid, et Saaremaa ühisgümnaasiumi hoonete renoveerimine on läinud kavandatust kallimaks. Lisaks olevat renoveerimistööde käigus ilmnenud mitmete lisatööde tegemise vajadus, mida algselt ei osatud planeerida.

Kolmanda argumendina on SÜG sihtasutuse juhatuse esimehe allkirja kandvas kirjas ära toodud asjaolu, et viimasel ajal on tõusnud rahvusvaheline intress (Euribor – Euroopa Keskpanga poolt noteeritav intress), mistõttu on sihtasutusel kasvanud juba olemasoleva laenu teenindamise kulud.

Viimase kolme aasta jooksul on SÜG sihtasutus teinud ühisgümnaasiumi hoones renoveerimistöid, mille rahastamiseks võttis sihtasutus 32 miljoni krooni suuruse laenu. Olemaolevale laenule lisaks on SÜG sihtasutus esitanud Sampo pangale taotluse veel täiendava 3,5 miljoni krooni suuruse laenu saamiseks. Sellise summa võimaldaks pank aga vaid laenu tagasimakse rahavoogude olemasolu korral.

Uus rahataotlus võimalik

Kuna linnavalitsus SÜG sihtasutuse septembrikuist taotlust kapitalikulude täiendavaks rahastamiseks ei rahuldanud, siis kavatseb sihtasutus linnale esitada uue taotluse.

Linnavalitsuse rahandusnõunik Mai Takkis ütles, et temale teadaolevatel andmetel sihtasutuse nõukogu 19. novembri istungil seda küsimust arutati ja uue taotluse projekt jagati nõukogu liikmetele seisukoha võtmiseks laiali.

Takkis lisas, et uues taotluses on esitatud uued argumendid, kuid täpsemalt ta seda teemat kommenteerima ei nõustunud. “Minu teada pole see taotlus isegi veel linnavalitsusse jõudnud,” rääkis ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)