Saaremaa ühisgümnaasiumis algas jõuluaeg

Saaremaa ühisgümnaasiumis algas jõuluaeg

 

Saaremaa ühisgümnaasium (SÜG) kuulutas välja järgmise nädala esmaspäevani, s.o 26. novembrini kestva jõulujuttude võistluse.

Ühisgümnaasiumi huvijuht Triino Lest ütles, et jõulujuttude võistluse idee autoriks on kooli võõrkeelte õpetaja Kristi Aro.

“Võistlusel võivad osaleda kõik, kes on meie kooliga vähegi seotud olnud või kes meie kooli vastu austust tunnevad – õpilased, õpetajad, koolitöötajad, vilistlased, lapsevanemad ja muidu sõbrad,” rääkis Lest. Jutu pikkus peaks tema sõnul olema selline, et selle ilmekas ettelugemine kestaks umbes viis minutit.

Konkursile esitatavate võistlustööde arv pole piiratud. Žürii valib neist välja 15. “Viisteist juttu valitakse seepärast, et detsembris ehk jõulukuus on täpselt 15 koolipäeva,” selgitas SÜG-i huvijuht. “Igal hommikul kantakse üks viis minutit kestev jutt kooliraadio kaudu ette, kusjuures juttude lugejateks on kas mõni õpilane või siis õpetaja, kes ilmekalt ja soravalt esineda oskab.”

Jõulujuttudest ja nende ettelugemistest on koolil kavas teha ka DVD, mis kingitakse kõigile autoritele. “Kuna aga 21. detsembril on meil kavas korraldada heategevuslik jõululaat,” ütles Triino Lest, “siis seal on seda DVD-d kindlasti võimalik ka osta.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)