Lümandas avati näitus “Mereannid 2007” (2)

Kolmapäevast on Lümanda vallamajas avatud näitus merekultuuriseltsi Salava korraldatud neljandale fotovõistlusele “Mereannid 2007” saadetud fotodest.

Väljapanekul on 93 pilti 12 autorilt. Nimekaim autor on Tartust – Juhani Pütsepp, kes on käinud Harilaiul. Mis talle seal silma jäi, tuleb ise vaatama tulla. Neli osalejat on Salava liikmed. Paistab, et naised on agaramad pildisaatjad, sest neid on seitse viie mehe vastu.

Toredaid pilte on saadetud Tallinnast, Tartust, Kuressaarest, Orissaarest, Pärnust ning Lümandast.

Kuni autasustamiseni on pildid n-ö anonüümsed. Huvitav ja põnev on, kui autasustamiseks läheb, et kes millise pildi autoriks osutub.

Mida kõike mere ääres ei leidu! Piltidel on näha kala püütuna ja praetult juba pererahva laual, eksinud paate ja kuldset mereadrut, tarvilisi riistapuid ning vanu laevapuid. Aga ei anna ükski tekst seda ilu ja võlu edasi, tuleb ise kaema tulla.

Lümandas jääb väljapanek avatuks jõuludeni. Siis kolime Kihelkonna pastoraati, juba traditsioonilisse paika. Kokkuvõtete tegemine toimub veebruari keskel. Peapreemia saab näitustel enim hääli kogunud pildi autor. Lisaks jagame arvukalt eripreemiaid.

Õnnetus või annetus? – selline on meie näituse sõnum, tule ja veendu ise ja anna oma hääl lemmikutele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)