Läänlaste turismivärav saarlasi ei vaimusta (1)

Läänlaste turismivärav saarlasi ei vaimusta

 

Saare maavalitsus on läänlaste planeeritava turismiinfokeskuse suhtes Läänemaal Ristil äraootaval seisukohal.

Saare maavanem Toomas Kasemaa ütles Oma Saarele, et enne kui asuda Ristile kavandatava üle maantee kõrguva infokeskuse projekti rahaliselt toetama, on vaja selgeks saada, mida selline ehitis sümboliseeriks ning mida täpselt saarlastele annaks.

Kasemaa hinnangul on hetkel lahtine, kas selline Lääne värav haaraks ikka enda taha ka Saare- ja Hiiumaa ning kuhu jääks üldjuhul Lääne-Eesti osaks loetav Pärnu. “Praegusel juhul näitaks see inimesele, et ta on jõudnud Läänemaale,” leidis Kasemaa, kelle sõnul ollakse teema edaspidiseks arutluseks siiski avatud.

Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju planeeritavast keskusest Saaremaa jaoks väga reaalset kasu ei oota. “Ristile jõudes on autodel gaas põhja vajutatud, et praamile jõuda,” põhjendas Paju. “Kuni pole püsiühendust, ei kulutataks seal aega info otsimiseks.” Paju hinnangul on Saare maakonna jaoks strateegilised infojagamise kohad parvlaevad ning turismiinfopunkt Kuressaares.

Läänemaa arenduskeskuse juhataja Neeme Suure sõnul on Ristil asuvast infokeskusest räägitud pikka aega, kuna seal on väga suur läbisõitjate vool. Eeldatavalt 61 miljonit krooni maksva keskuse tarbeks loodavad läänlased võrdselt raha riigilt, Euroopa Liidust ning erasektorist. Ülalpidamiskulude kandmiseks oodatakse appi maakondi. Saarte toetusest sõltub, mitu kuud aastas keskus avatud oleks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)