OÜ Prügimees taotleb hinnatõusu ka valdades (2)

OÜ Prügimees saatis kõigile maakonna valdadele taotluse tõsta alates eelolevast aastast prügiveohinda. Kuna paljude omavalitsuste puhul ületaks uus hind vallavolikogu kehtestatud prügiveohinna piirmäära, siis on Ida Saaremaa vallavalitsused saatnud prügiveofirmale vastukirja, milles avaldatakse soovi pidada hinnaküsimuses täiendavaid läbirääkimisi.

Taotlus ületab volikogude kehtestatud prügiveohinna piirmäära

Pöide vallavanem Jüri Linde kinnitas, et OÜ Prügimees taotluses esitatud hinnatõus ületab tõepoolest vallavolikogu kehtestatud prügiveohinna piirmäära. “Maakonna idaosa omavalitsuste volikogud on prügiveohinnale kehtestanud ühtse piirmäära. Ma ei oska öelda, kas OÜ Prügimees selline hinnatõusu taotlus, mis seda piirmäära ületab, on ka põhjendatud, kuid ilma volikogu heakskiiduta üksi vallavalitsus seda taotlust rahuldada ei saa,” rääkis Linde.

Pöide vallavanem lisas, et Saare maakonna idaosa kuus valda (Pöide, Orissaare, Muhu, Laimjala, Valjala ja Leisi) on Prügimehele saatnud vastukirja, milles firma juhtkonna tähelepanu juhitakse just sellele asjaolule, et vallavolikogude nõusolekuta pole selline hinnatõus võimalik.

Ka Orissaare vallavanem Raimu Aardam tõdes, et OÜ Prügimees taotlus ületab vallavolikogu kehtestatud prügiveo hinna piirmäära. “Kuigi meie valla tingimustes ei tundunudki see OÜ Prügimees taotlus prügiveohinna tõstmiseks nii väga suur olevat,” märkis Aardam. “Kuid siiski oleme me seotud volikogu otsusega, mis tähendab, et uus prügiveohind tuleb eelnevalt vallavolikoguga kooskõlastada.”

Vald soovib täiendavaid läbirääkimisi

Raimu Aardami sõnul taotleb OÜ Prügimees väiksemate konteinerite puhul keskmiselt 20% hinnatõusu, suuremate konteinerite puhul jääks hinnatõus 10% raamesse.

“Kuna aga igasugune hinnatõus on alati väga tundlik teema ja pealegi on maakonna idaosas asuvad omavalitsused pärast Maasi jäätmejaama valmimist välja töötanud ühtse ja kooskõlastatud suhtumise prügiveoga seonduvatesse küsimustesse, siis läkitasimegi Prügimehele vastukirja,” ütles Aardam. Vallavanema selgituse kohaselt on selline tegevus ajendatud vaid soovist pidada prügiveofirmaga hinnaküsimuses veel täiendavaid läbirääkimisi.

OÜ Prügimees on valdadele esitatud taotlust prügiveohinna tõstmiseks põhjendanud kütuseaktsiisi kallinemisest tingitud transpordikulude kasvu ja töötajate eeldatava palgatõusuga ning samuti ettevõtte vajadusega koguda ressursse, mis on vajalik Kuressaare linna külje all asuva prügimäe sulgemiseks 2009. aasta suvel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)