Johani spaa ilu peitub lihtsuses (1)

Johani spaa ilu peitub lihtsuses

 

Kuressaare vanalinna Kauba tänavale Johani hotelli tagahoovi Kapteni kõrtsi kõrvale on “peitunud” hiljuti valmis saanud, Saaremaa dolomiidiga viimistletud uhke Johan SPA Hotell, mis võttis esimesed külalised vastu vähem kui kuu aega tagasi. Kohe pärast avamist on Kuressaare uusimas tervisekeskuses veeprotseduure ja saunamõnusid nautinud, restoranis hüva rooga maitsnud ning ilu- ja kehahooldusteenust saamas käinud nii saarlasi kui mandriinimesi. Välismaalasedki on mõnusa paiga üles leidnud.

Johan SPA Hotelli omanik ja juhataja Geidi Lõuk tundis heameelt, et 1998. aastal avatud Johani hotell sai endale igati noobli noorema velle. Vastavatud kolmekorruselises hoones on 20 spaa-klassi tuba, neli juunior-sviiti ja kaks sviiti. Külalised saavad kasutada saunade ja basseinidega veekeskust, restorani, ilu- ja kehahooldussalongi. Kolmest konverentsisaalist on suurim 70-kohaline ja pisem hubane 25-kohaline kolmandal korrusel vaatega vanalinnale.

Uues hotellis on 50 kohta ja vanas osas 43. Seega võib Johan korraga majutada 93 külalist.

Geidi Lõugu sõnul on just eestlased need, kes varmalt spaateenuseid kasutavad, aga käib ka soomlasi, rootslasi ja sakslasi.

Hotelli märksõnadeks on lihtsus, privaatsus, omanäolisus, naturaalsus ning hooliv ja sõbralik teenindus.

“Kaminat ei tohi ära unustada! Näed, kui korraliku lahenduse see restoranile ja fuajeele annab. See on üks väga põnev koht,” hindas hoone sisearhitektuuri kiitvalt tarbekunstnik ja sisekujundaja Endel Loo.

“Meie hotell erineb teistest Kuressaare külastuskohtadest arhitektuuriliselt. Betoonseinad tubades ja teistes ruumides jäävad meelde. See on väga tähtis. Kuigi hotell asub kesklinnas, saame oma külalistele pakkuda privaatsust. Näete, kui ilus vaade avaneb terrassilt ja ka tubadest ning konverentsi- ja treeningsaalist Kuressaarele, siinsamas Kauba tänaval kasvavale kuulsale mustale männile,” viis Geidi Lõuk uudistajad hoone viimasele korrusele ilusat vaatepilti nautima.

Kolmandal korrusel on ka privaatsaun ja terrassil asub mullivann, kuhu pärast leilivõtmist kena sisse hüpata. Kui saunas suurem seltskond, võib kasutada ka kõrvalasuvat 25-kohalist kaminaga lõõgastusruumi, kus muide käivad juba regulaar-sed pilatesetreeningud.

Muinsuskaitse eeskirjad seadsid vanalinna rajatavale ehitisele ranged nõuded

“Võib-olla oleme sellega võitnud, sest maja ümber on piisavalt avarust. Me ei tohtinud n-ö piiri peale ehitada. Küllap on sellest võitnud ka klient. Maja taha parklasse saame lubada 20 autot. Koos naaberkrundi omanikuga on meil plaanis veel üks parkla rajada,” teavitas Geidi Lõuk.

Oktoobrikuus pakkus hotell välja sooduspaketi saarlastele. Geidi Lõugu sõnul leidis see nii linlaste kui ka maainimeste hulgas sooja vastuvõtu. Hotelli sisenedes unustab inimene töö- ja kodumured. “Külalised saavad siin nautida kõiki hüvesid: käia saunas, ilusalongis, massaažis, restoranis ja tegeleda muude asjadega. Kõik see kuulub paketti sisse. See on ju puhkus, mida inimene väga vajab. Selleks tuleb aeg maha võtta. Eks hakkame edaspidigi saarlastele sooduspakkumisi tegema,” lubas hotelli juhataja.

Hingele ja kehale, näole ja kaelale

Pakutavatest teenustest annab Johani koduleht huvitatutele täpse teabe: “Hingele ja kehale. Näole ja kaelale. Jalgadele ja kätele. Juuksehooldus. Solaarium. Nuovola voodi.”

Mis imeloom see viimane veel on? “Nuovola innovatiivne lainesüsteem kingib kehale ja vaimule täieliku lõõgastuse. Tema eripära välistab raskusjõu tunnetuse, kinkides troopilise mere hella kaisutuse. Spetsiaalne vahelduvvärvide kromoteraapia on tajutav ka kinniste silmadega, tagades sügava lõõgastuse. Aitab eriti väsimuse ja unetuse (0,5 tundi Nuovola protseduuri võrdub 8 tunni unega) puhul, rasedate seljavaevuste leevendamiseks, lihaspinge puhul. Eestis on Nuovola voodi haruldane, seetõttu soovitame seda Johan Spa Hotellis proovida!” kutsub hotelli koduleht.

Arhitekt on teinud julgeid otsuseid

Stockholmis tarbekunsti ja arhitektuuri õppinud, maailmas palju käinud ja näinud ning Kuressaare ametikoolis õpetajaametit pidanud Endel Loo jäi Johani spaahotelli arhitektuuriga ülimalt rahule.

“Kujunduslikult on kõik paigas. Arhitekt on osanud valida õiged materjalid. Seinad ja laed kõnelevad lihtsusest ja vabadusest. Tarmo Teedumäe ja tema kolleegid Arhitektuuri Agentuurist ei keeruta. Nähtu põhjal võin kindlalt öelda, et Johani hotelli projekteerinud arhitektide looming ei aegu niipea. Fuajees loob hubasuse jõulises stiilis ehitatud kamin, mille elavat tuld näeb nii seal kui ka restoranis ,” arutles Endel Loo.

Söögisaali mööbli ja kujundusega jäi Endel Loo samuti rahule. Hindaja rõhutas saarlaslikult: “See hotell on kena! Väikesed puitpaneelid betoonseinal – missugune sobiv lahendus! Johan SPA hotell ei eputa. Uusehitis kogu oma väärtusega on omal kohal.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 237 korda, sh täna 1)