Valeri Željap: olin kõige kainem selles seltskonnas (14)

Valeri Željap: olin kõige kainem selles seltskonnas

 

Pärnu maakohtu Kuressaare kohtumajas toimunud istungil otsustas kohtunik Külli Mölder määrata Valeri Željapile, kes põhjustas autoõnnetuse, juhtides sõidukit 2,5-promillises alkoholijoobes ja juhilubadeta, 30-päevase vabadusekaotuse.

Selle aasta augusti lõpus istus joobes Valeri Željap autorooli, omamata ise juhtimisõigust juba 1981. aastast. Kihelkonna ja Aia tänava ristmikul kaldus auto vastassuunavööndisse, rammides seal pöörde tegemist oodanud sõidukit.

Željap ütles oma ülestunnistuses, et 2,5-promillise alkoholijoobega oli tema sõpruskonnas kõige kainem ning seetõttu võttis endale selle vastutuse.

“Olin kõige kainem”

Autoõnnetuse põhjustanud Željap tõdes, et ta on süüdi ning lubas taolist tegu enam mitte korrata. Juhtunus palus ta süüdistada ainult ennast. Kohtualune rääkis, et sai 30. augustil kokku sõpradega, keda tundis ainult nägupidi.

Meestel oli tulnud soov autoga sõitma minna ning Željap pakkus ennast autojuhiks, kuna talle tundus, et on seltskonnast kõige kainem.
Kinnipidamisel mõõdeti autojuhi väljahingatavas õhus alkoholi 1,38 mg/l kohta. Željapi kinnitusel ta sõidu sihtkohta ei teadnud, sõbrad olid ainult öelnud, et tuleb keerata paremale või vasakule jne.

Kohtualuse sõnul kaotas ta load juba 1981. aastal ja sellest ajast saadik on ta juhtinud mootorsõidukeid ilma juhtimisõiguseta. “Olen proovinud lube taastada,” ütles Željap kohtus, tunnistades ka seda, et on viibinud viinaravil ja püüdnud alkoholismiga võidelda.

Kümnetes tuhandetes trahve

Töötule Željapile, kelle päevad mööduvad enamasti Kuressaare Rae keskuse ümbruses alkoholi tarbides ja kaaskodanikke tülitades, on alates 2001. aastast määratud väärteo korras rahatrahve kokku 29 180 krooni, millest ta on tasuda suutnud vaid 205 krooni. Kümnel korral on rahatrahv asendatud 30-päevase arestiga.

Ka seekord tegi politsei ettepaneku karistada Željapit 30-päevase arestiga, kuna raha trahvide maksmiseks mehel ei ole. Kohus sellise karistuse ka määras. “Ma arvan, et menetlusalusel isikul on kasulik olla kuu aega alkoholita,” kõlas kohtusaalis politseid esindanud komissar Meelis Juhandi kommentaar.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 121 korda, sh täna 1)