Prokurör tahab vennad Kanarbikud vangi panna (1)

Prokurör nõudis eile Kuressaare kohtumajas toimunud istungil varem korduvalt kohtulikult karistatud Kristo ja Margus Kanarbikule varavastaste kuritegude ja relvaga ähvardamise eest karistuseks reaalset vanglakaristust.

Eile arutati Kuressaare kohtumajas lühimenetluse korras Kristo ja Margus Kanarbiku süüasja. Margus Kanarbik pani teod toime katseajal, mis talle määrati, kui ta eelmisest vangistusest ennetähtaegselt vabastati.

Kristo Kanarbikul on keelatud elukohast lahkumine. Margus Kanarbik viibib vahi all, kuna teda süüdistatakse 16. mail Rehe tänaval asuva Perepoe müüja pussnoaga ähvardamises, kui müüja oli palunud tal varastatud toiduained tagastada.

Ööl vastu 30. jaanuari tungisid tugevas joobes Kristo ja Margus Kanarbik Põhja tänav 53 seisvatesse sõiduautodesse, purustades eelnevalt autoaknad. Vennad istusid neljas sõiduautos ja ühes kaubikus, tarvitasid alkoholi ja sorisid kindalaegastes. Autodest varastati ühe auto tehniline pass ja süütevõti, mis on omanikule tagastatud. Prokuröri sõnul kumbki oma teole mõistlikku seletust anda ei osanud, vabanduseks tõid süüalused vaid raske joobe.

Lisaks eelnevale süüdistati vendi ka 2. veebruaril Põhja tänavalt kaubiku ärandamise katses. Autosse oli sisenetud lukustamata ukse kaudu, varalist kahju ei tekitatud ja politseipatrull hoidis ära kuriteo sooritamise.
Margus Kanarbik tungis ajavahemikus 9. kuni 11. september 2006. aastal korduvalt Pikk tn 26 asuvasse ehitajate soojakusse ja varastas sealt tööriistu, tekitades omanikule kahju 22 315 krooni ulatuses.

Prokurör Svetlana Maripuu nõudis Margus Kanarbikule kolme aasta ja kuue kuu pikkust vangistust, millest 1/3 jääb kandmata, kuna tegemist oli lihtmenetlusega. Samuti palus prokurör pöörata täitmisele Margus Kanarbikule eelmise otsusega määratud ja kandmata jäänud karistuse. Kokku jääks Margus Kanarbikul reaalset vanglakaristust kanda 2 aastat 7 kuud ja kuus päeva.

Kristo Kanarbikule nõudis prokurör 1 aasta ja kuue kuu pikkust vangistust, millest ära kanda tuleks 1 aasta. Lisaks sellele tuleb süüalustel hüvitada kannatanutele tekitatud kahju.

Kaitsja palus Margusele kergemat karistust, rõhudes puhtsüdamlikule ülestunnistusele ja kahetsemisele. Kristo Kanarbiku kaitsja nõudis Kristole karistamist tingimisi, olles kindel, et kuna mees ei ole uurimise ajal ühtegi kompromiteerivat tegu toime pannud ja kahetseb puhtsüdamlikult, võiks teda karistada tingimisi vangistusega. Mõlemad kohtualused tunnistasid ennast süüdi. “Kui saaks aega tagasi keerata, oleks tegu olemata,” kahetses Kristo Kanarbik. Margus Kanarbik, kes samuti kahetses, ütles, et oma tegu õigustada ei saa ta mitte millegagi.

Kohtunik Kristel Pedassaar teeb oma otsuse teatavaks 12. novembril.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 281 korda, sh täna 1)