Saaremaa ühisgümnaasium sai konkursil peaauhinna

Saaremaa ühisgümnaasium sai konkursil peaauhinna

 

Haridus- ja teadusministeeriumi korraldatud konkursi Õppeaasta Väärt Tegu 2006/2007 peaauhinna vääriliseks tunnistati kuus kooli, võitjate seas on ka Saaremaa ühisgümnaasium. Kõik koolid saavad auhinnaks vastava tunnustahvli.

Eile oli Tartus konkursi pidulik lõpetamine.

Haridus- ja teadusministeeriumi põhihariduse peaeksperdi Merike Mändla sõnul tunnustati Saaremaa ühisgümnaasiumi kolme projekti eest. Üks nendest oli ülekooliline projekt-õppepäev, mille üldteemaks “Inimene”, teine projekt oli õppevahendite valmistamise konkurss õpetajatele, mille eesmärgiks oli saada õpilaste jaoks kvaliteetset õppematerjali ning aktiviseerida õpetajate metoodilist tööd.

Kõik projekti raames valminud õppematerjalid on aktiivses kasutuses ning vene keele harjutuste vihiku vastu on huvi tundnud ka kirjastus Ilo. Kolmanda projektina pälvisid tähelepanu kooli töötajate huvialasid tutvustavad näitused.

Lisaks Saaremaa ühisgümnaasiumile said konkursil osalemise eest tänukirja ka Kuressaare gümnaasium projektide “Füsioterapeut” ja “Talveaed” eest ning Lümanda põhikool projekti emakeelepäev “Jah, selle maa keel…” eest.

Merike Mändla ütles, et kolmandat korda toimuva konkursi eesmärgiks oli väärtustada ja tunnustada koolide ja koolieelsete lasteasutuste innovaatilisi ettevõtmisi ning levitada positiivsete algatuste ja projektide väärt kogemusi.
Mändla märkis, et konkursile laekus hulgaliselt huvitavaid töid nii lasteaedadelt, koolidelt kui ka teistelt ettevõtetelt ja asutustelt.

“Konkursile esitatud tööd on aidanud muuta meie laste igapäevast elu huvitavamaks, äratanud huvi aine või õppimise vastu, aidanud kaasa õppekvaliteedi tõusule ning samuti andnud õppuritele ja lapsevanematele võimalusi rohkem kaasa rääkida koolielu korraldamises,” lisas ta.

Pidulikul lõpuüritusel tutvustasid mitmed konkursil osalejad oma projekte ning parimaid töid tunnustasid minister Tõnis Lukas ja ministeeriumi alus- ja põhihariduse talituse juhataja Tiina Kivirand.

Konkursile Õppeaasta Väärt Tegu 2006/2007 laekus kokku 28 projekti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)