Pihtlas avati uus raamatukogu

Pihtlas avati uus raamatukogu

 

Eile avati Pihtlas vallamajaga ühes hoones asuv uhiuus külaraamatukogu. 1,2 miljonit krooni maksma läinud ettevõtmise toeks andis riik möödunud aastal 800 000 krooni, ülejäänu tuli vallakassast.

Vallavanem Tõnu Hütt kiitis ehitusfirma Primus ehitusmehi ilusa töö eest ning tundis heameelt selle üle, et 10 aastat tühjana ja pooleldi väljaehitamata seisnud ruumid on lõpuks leidnud väärika kasutuse.

„Kui me 10 aastat tagasi vallamajaga siia kolisime, oli meil plaan ehitada siia ka üks korralik saal, kuid alati ei olegi esimesed mõtted need kõige õigemad,” tunnistas vallavanem, kelle sõnul pani toonane rahanappus ehituse seisma ning uus idee tuua raamatukogu üle tee asuvast vanast vallamajast uuega ühe katuse alla, on tänaseks realiseerunud ning rõõmu on sellest nüüd kõigil kuhjaga – nii raamatukogu perenaisel Janne Sepal kui ka lugejail, suurtel ja väikestel.

Pihtla raamatukogu kolis vanast puuküttega ja veeta majast nägusasse, valgesse ja sooja paika. Alumisel korrusel on laenutussaal ning ülemisel n-ö poolkorrusel arvutitega lauad ja lugemissaal. Lugejaid, muide, on Pihtla raamatukogul 250 ringis.

Avamispeol külas olnud seltskond teiste maaraamatukogude töötajaid tundis Pihtla uute ruumide üle siirast kadedust. Maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja asetäitja Valve Heibergi sõnul on maakonnas praegu 30 külaraamatukogu, millest vaid mõnedel üksikutel on ette näidata niivõrd uued ja nägusad ruumid. Heiberg lisas, et Pihtla raamatukogu juhataja Janne Sepp on alati suutnud luua oma töökohas koduse ja hubase õhkkonna – ning seda nii vastavatud ruumides kui ka endises paigas.

Pihtla raamatukogu avamispeo laulsid rõõmsaks Sandla kultuurimaja naiskoor ja Pihtla lasteaed-algkooli kõige pisemad, vaid 2–3-aastased mudilased. Et tegemist on raamatukoguga, kuhu on oodatud igas vanuses lugejad, näitas ehk seegi, et juba esimesel päeval leidsid raamatukogu üles Väike Nõid ning Muhu Nänn. “Lugege teie ikka raamatuid, siis te pole nii lollid kut ma,” manitses rätikus memm.

Raamatukogu vanas vallamajas asuvad endised ruumid saab enda kasutusse Pihtla külade selts, kellel siiani kooskäimiskoht puudus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)