Linn nõuab pubidelt korrektsust sulgemisaegade märkimisel

Linn nõuab pubidelt korrektsust sulgemisaegade märkimisel

 

Kuressaare linnavalitsus saadab seitsmele linna meelelahutusasutusele märgukirjad seoses üldsuse ebakorrektse teavitamisega lahtiolekuaegade kohta.

Kuressaare linna heakorra järelevalve spetsialisti Lembit Rätsepa sõnul on see esimene samm lahendamaks volikogu linnakodanikukomisjoni tõstatud probleemi, et mitmete meelelahutusasutuste (pubid, baarid, klubid) lahtiolekuajad ei vasta seadusele, kuna puudub sulgemise kellaaeg või märge “ööpäevaringselt”. Selle asemel kasutatakse kolme punkti või väljendit “kuni rahvast jätkub”.

Samas täheldas Rätsep, et tegelikult on kõnealustele ettevõtetele väljaantud loal lahtiolekuajad korrektselt märgitud (enamasti sõnaga “ööpäevaringselt”), kuid reaalsuses jätavad omanikud külastajad õigesti teavitamata.

“Teave kauplemisaja kohta peab olema välja pandud uksel või vaateaknal enne tegevuskoha sissepääsu või müügikoha juures,” selgitas Rätsep, võttes aluseks kaubandustegevuse seaduse. “Kui luba on antud ööpäevaringseks tegutsemiseks, siis peab nähtaval kohal olema teade, et asutus on avatud näiteks kaheksast kaheksani,” ütles spetsialist, lisades, et see muidugi ei tähenda, et klientide puudumisel peaks omanik uksed kogu aeg lahti hoidma.

“Eraomanikku ei saa keegi sundida asutust lahti hoidma, kui tal kliente ei ole,” märkis Rätsep, kuid täiendas, et sellisel juhul peab klienti sulgemisest teavitama nähtaval kohal asuva eestikeelse sildiga – lahti või avatud, kinni või suletud. Spetsialisti sõnul on lubamatu kasutada vaid ingliskeelseid silte, seejuures vihjas ta ühele Kuressaare kesklinna pubile. “Sellega rikutakse räigelt meil kehtivat keeleseadust,” ütles Rätsep.

Lembit Rätsep lisas, et kui omanikud märgukirjade põhjal olukorda ei paranda, asutakse rakendama tugevamaid meetmeid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)