Ametikoolis jagub veel vabu kohti

Kuressaare ametikooli kodulehel teavitatakse võimalikke õpilasi vabadest kohtadest nii põhihariduse kui ka keskhariduse baasil õpetatavatel erialadel.

Ametikooli õppealajuhataja Viiu Kose sõnul pole olukord ebaharilik, üksikuid vabu kohti on pakkumisel igal sügisel. Samas tõdeb Kose, et aasta-aastalt jääb õpilasi siiski vähemaks. Lisaks iibeküsimusele on Kose sõnul põhjuseks asjaolu, et noored eelistavad kutseõppele (rakendus)kõrgharidust.

Seda, et lähiajal võiks päevakorda tõusta Kuressaare ametikooli ellujäämine, õppealajuhataja ei arva. “Kutsehariduses on palju võimalusi, oluline on paindlikkus,” märkis Kose.

Kose andmetel oli põhikoolijärgsetest erialadest tänavu väga populaarne majutusteenindus, samas kui tavapäraselt menuka kokaeriala vastu oli sisseastujate huvi seekord väiksem. Keskkoolijärgsete õppurite üks lemmikuid on väikeettevõtluse kursus, rääkis Kose.

Õppealajuhataja ei usu, et paar kuud pärast õppeaasta algust kooli astuja ei jõuaks kursusekaaslastele järele. “Kui õpilane tahab väga õppida, siis saab hakkama,” kinnitas Kose, lisades, et esimeste kuudega väga sügava praktilise õppeni veel ei jõuta.

Tuhatkonna õpilasega Kuressaare ametikool tähistab tänavu 85. sünnipäeva.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)