Ummik ooperipäevade ümber tiheneb (1)

Ummik ooperipäevade ümber tiheneb

 

Kuressaare linnavolikogu revisjonikomisjon ootas eile linnavalitsuselt selgeid vastuseid ooperipäevade rahajagamise, võlgade ja kogu asjakäigu võimalike arengute kohta. Vastu saadi vaid juba teada-tuntud jutte usaldusest ja põrkuti volikogu osavõtmatusele antud küsimuses.

Linnavolinik Lea Kuldsepa ettekandes jõudsid volinike ette audiitori läbiviidud revisjoni tulemused, mis puudutasid Kuressaare linna poolt ooperipäevadele eraldatud 250 000 krooni kasutamist ning linnavalitsuse ja ooperipäevi korraldanud firma vahelist lepingute sõlmimist.

Jälle kord usaldus

Revisjonikomisjoni esitatud küsimustele vastanud abilinnapea Argo Kirss rõhutas taaskord seda, et linnavalitsus usaldas korraldajaid ja oli veendunud ooperipäevade toimumises. Aluseks oli olnud ka korraldajate kaheksa-aastane kogemust ürituse korraldamisel. Samas puudus Kirsil, kes oli ühtlasi ka ooperipäevade korraldaja SA Saaremaa Muusikaharidus nõukogu esimees, info sihtasutuse majandusliku seisu kohta.

Viimane info pärines 2005. a majandusaruandest. Kirss väitis, et siis sihtasutus veel 2007. a. ürituse korraldamisega ei tegelenud ning sihtasutuse esimees Ludmilla Toon oli talle kinnitanud, et võlad oluliselt suurenenud ei ole. Pankrotiseisust olevat puudunud igasugune teave.

Abilinnapea sõnul ei ole MTÜ Operfest siiski veel 250 000 krooni üle kandnud. “Nad on esitanud selle aasta aruande,” möönis Kirss. “Põhjus (miks raha tagasi pole kantud – toim) on see, et neil ei ole lihtsalt raha. Ega neil raha kusagil pangakontol olemas ei ole.”

Volikogu ei suhtunud

Revisjonikomisjoni esimees Lea Kuldsepp palus volikogult arvamusi ja ettepanekuid, millised oleksid võimalikud edasiminekud. “Ma arvan, et keegi peab juhtunu eest vastutama. Aga ma ei näe, et keegi võtaks selle vastutuse,” märkis Kuldsepp. Ainsa volikoguliikmena reageeris reformierakondlane Toivo Alt, kes lausus, et tema arvates peaks revisjonikomisjon ise mingeid ettepanekuid tegema. Volikogu aseesimees Enn Rettau lisas veel, et volikogu pole praegusel juhul mingi juurdlusorgan.

Ooperipäevade kaubamärki miljoni eest ei tahetud
Linnavalitsuse nõudel miljonikroonise alghinnaga müüki pandud Kuressaare Ooperipäevade kaubamärk eilseks ostjat veel ei leidnud. Protsessiga tegelenud kohtutäituri Svetlana Põllu sõnul ei ole keegi ostmise vastu huvi tundnudki.

Juhtumi edasine käik näeb ette, et kohtutäituril on õigus alandada hinda kuni 50% ning kaubamärk uuesti müüki panna. Svetlana Põllu sõnul peetakse linnavalitsusega aru ning viimase nõusolekul protsess jätkub.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)