Täna esitletakse koguteose Saaremaa teist osa

Täna esitletakse Kuressaare kultuurikeskuses kauaoodatud koguteose “Saaremaa” teist köidet, mis ilmub kirjastuse Koolibri trükisena ning sisaldab seitset peatükki 1136 leheküljel.

“Saaremaa” käsikirja koostamist vedas TTÜ Kuressaare kolledži osakonnana töötav Saarte instituut ning toetasid Eesti Kultuurkapital ja Kohaliku Omaalgatuse Programm. Ettevõtmise eestvedaja Maret Pank nentis, et Saaremaa teise köite koostamiseks ja toimetamiseks kulus pärast esimese ilmumist 2002. aastal tervelt viis aastat, kuid nüüd võib tõdeda, et 1990. aastate algul kavandatud mahukas ettevõtmine on lõpuks teoks saanud. “Oleks ehk veel vaja biograafilist leksikoni, mis võiks ilmuda koguteose 3. köitena,” arvas Pank.

Kui “Saaremaa” 1. osa ilmus Eesti Entsüklopeediakirjastuse väljaandena ja sisaldas kolme alajaotust pealkirjadega “Loodus”, “Rahvas ja rahvakultuur” ning “Kultuur”, siis vastilmunud teises osas, mis kannab üldist alapealkirja “Ajalugu, majandus, kultuur”, on seitse peatükki.

“Väga mahuka käsikirja koostamisel osales poolsada autorit ja toimetajat, lisaks kasutati kohalike konsultantide abi,” rääkis Pank, kelle sõnul on näiteks ajaloo-osa toimetanud emeriitprofessor Enn Travel, majanduse mahuka peatüki Heino Kään ning hariduse peatüki Saaremaa muuseumi teadusdirektor Olavi Pesti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)