Kuressaare muusikakoolis esinevad ja võistlevad keelpillipoisid

Täna ja homme on Kuressaare muusikakooli uksed avatud kõigile neile, kellele meeldib kuulata keelpille ja kaasa elada kuuendale poiste Kuressaare keelpillifestivalile.

Festivali kunstiline juht Laine Sepp rääkis festivali üldideest: “Kuna poiste areng on selles vanuses aeglasem kui tüdrukutel, siis ei ole poistest enamasti konkurenti õrnema soo esindajate vastu.” Festival aga pakub just seda saamatajäänud võimalust.

Et muusika ei läheks üksluiseks, on kava koostatud niimoodi, et vahelduks minoorse ja mažoorse kõlaga muusika. Iga 45-minutiline kontsert peaks sisaldama muusikat klassikat popini ja erinevatel pillidel mängitud lugusid.

Poisse tuleb 15 koolist, kokku on neid 74. Kõige kaugemad tulijad on Põlvast ja Tartust. Esimest korda võtavad festivalist osa Viljandi, Tabasalu ja Nõo keelpillipoisid.

Publiku valib välja oma lemmikud, seepärast on igal kontserdil vaid üks väga tugev esineja. “Et kõik ikka aus oleks,” lisas Laine Sepp.

Paralleelselt kontsertitega toimuvad improvisatsiooni töötoad ja edukaim improviseerija astub üles festivali pidulikul lõpetamisel.

Üks muusikaakadeemia õppejõud on iseloomustanud Laine Sepa sõnul seda festivali niimoodi: akadeemiline ja lahe. Poisid võtavad ennast kokku ja on esinemisel gentelmanid, lisas Laine Sepp.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)