Jüri Saar soovitab valdadel loobuda koolibussidest (10)

Jüri Saar soovitab valdadel loobuda koolibussidest

 

Kihelkonna vallavanem Jüri Saar näeb ühe võimalusena maakondlike bussiliinide probleemide lahendamiseks kasutada õpilas- ja töölisliinide asemel maakondliku teenindaja ehk siis AS-i GoBus teenuseid.

“Kui vallad või asutused, kes praegu veavad oma lapsi või töölisi omasoetatud bussidega, räägiksid läbi Go Busiga, saaksid nad vajadusel ka läbi vedajafirma neid sõite doteerida,” ütles Saar.

Saare maavalitsuse majandusosakonna juhataja asetäitja Olev Tõru ütles Oma Saarele, et ühistranspordikomisjonis on sel teemal juttu olnud ning vallad võiksid vedaja poole sellise ettepanekuga pöörduda küll. “Kindlasti suurendaks see liinide tasuvust, kuid sellisel juhul tuleks üle vaadata kellaajad ning kalkuleerida, mis see kaasa tooks,” märkis Tõru, kelle sõnul on idee väga hea, kuid maavalitsus ei saa siin ühelegi omavalitsusele ettekirjutusi teha.

Tõruga nõustus ka AS-i GoBus Saaremaa juhataja Margus Männik, kes küll eile välismaal viibis ning seetõttu ei saanud pikemalt asja arutada. “Mida rohkem veetavaid, seda parem,” nentis bussifirma juht.

Valjala vallavanem Kaido Kaasik ütles, et Valjala vald kulutab praegu oma eelarvest kuus protsenti õpilaste veo peale, vurab ju vallas iga päev tervenisti kolm koolibussi, et tuua koolijütsid erinevaist paigust kooli ning pärast jälle koju viia. “Meil läheb ikka aastas päris palju raha ning meile küll meeldiks, kui saaksime kasutada doteeritavaid liine,” tõi ta välja maakondliku vedaja eelised nn kohaliku ees.

“Kui vallal on oma buss, peab ta hoolitsema, et see oleks sõidukorras, ning ega nende juhtidega ka alati kiita pole,” sõnas vallajuht. Kaasik rääkis, et enne eelmist liinikonkurssi esitas Valjala vald ka oma soovid, mis sisaldasid ka praegusi õpilasliine, kuid komisjon ei võtnud toona neid arvesse (sellest ei teadnud Olev Tõru midagi – toim).

Kaasikul Jüri Saare ettepaneku reaalsesse teostumisse suurt usku ei olnud, sest nn kooliliinidel sõidab suhteliselt vähe lapsi ning vaevalt et 20 koolilast paneksid bussiliinid kasumlikult sõitma.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)