Tootmishoone ehitust alustati ilma loata (3)

Tootmishoone ehitust alustati ilma loata

 

AS Luksusjaht on alustanud uue tootmishoone ehitamist vaatamata sellele, et Kuressaare linnavalitsus pole vastava ala detailplaneeringut vastu võtnud.

Roomassaare 6B ja 10 maaüksuste planeering võeti vastu ja algatati alles eilsel linnavalitsuse istungil. Abilinnapea Urmas Sepp tõdes, et ehitusega alustades on seal hakkama saadud tõsise rikkumisega, kuna ühtegi ehitustegevuseks vajalikku luba ei saa linnavalitsus väljastada enne, kui linnavolikogu pole detailplaneeringut kinnitanud.

AS Luksusjaht on alustanud hoone ehitust, mis osaliselt paikneb AS-le Saare Kütus kuuluval maal. Urmas Sepale teadaolevatel andmetel on AS-il Luksusjaht ja AS-il Saare Kütus olemas suusõnaline kokkulepe maatüki müügi osas jahte tootvale firmale. Praegusel juhul kulgeb katastriüksuse piir otse läbi maja.

Andres Toom AS-st Luksusjaht tunnistas, et tegu on nendepoolse veaga. “Ma ei teadnud seda, et seal ei ole ei planeeringut ega ehitusluba, see ei ole mingi õigustus muidugi,” rääkis Toom.

“Aga meil on olemas ehitusjärelevalve, ehitaja, projekteerija. Ma olen nendega rääkinud. Kui ma sellest teada sain kuu aega tagasi, küsisin, et mehed, mis toimub, miks te teete nii?” Toom, kes ise tegeleb küll tootmisega, on asjaajamise käsile võtnud ning loodab, et asjad saavad korda. Küll aga võib see, et hoone ei valmi õigeaegselt, anda löögi Luksusjahi tootmisele, kuna lepingud on sõlmitud uusi tootmishooneid silmas pidades.

Hoone ehitaja AS-i Karukell töödejuhataja Kalle Kesküla ütles, et tema teadis, et detailplaneeringut vaja ei ole, pidi olema vaid projekt. Projekteerija olevat lubanud, et luba kohe tuleb ning kõik on korras. Ehitusfirma jäi lihtsameelselt uskuma, et kõik laabub. Töödejuhataja möönis, et tänaseks on selgunud, et projekteerija ei olegi asju korralikult vormistanud.

Kesküla kinnitusel on praeguseks alustatud konserveerimistöödega, milleks on ka vastav luba. See, et detailplaneeringut siiski vaja on, lööb tema sõnul tööde graafiku sassi ja tekitab olukorra, kus ehitajatel tuleb otsida teine objekt. Praeguse seisu kohta ütles Kesküla, et valmisolev ehitis tuleb katuse alla saada, muidu läheb kogu senine töö talve tulekul raisku.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 84 korda, sh täna 1)