Õpioskuste olümpiaadil vedasid alt praktilised ülesanded

Möödunud nädalal saavutas Saaremaa ühisgümnaasiumi võistkond üleriigilisel 6. klasside õpioskuste olümpiaadil kaheksanda koha.

Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilaste juhendaja Mia Rand peab saavutatud tulemust igati tubliks. “Kolm õpituba läksid neil stabiilselt hästi, natuke kehvem oli roheline ehk loodusteaduste tuba,” rääkis juhendaja, kelle sõnul jäid saarlased rohelises toas pisut hätta just praktiliste ülesannetega, nt sõlmede tegemisega.

Ranna sõnul harjutasid õpilased võistluseks paar korda nädalas juba kooliaasta algusest alates. Esmalt piirkondlikuks olümpiaadiks, see võidetud, asuti valmistuma üleriigiliseks jõuprooviks. “Oluline on rühmatöö,” rõhutas juhendaja.

Korraldustoimkonna juhi Ulve Kala hinnangul olid tänavuaastased tulemused võrreldes möödunuga mõnevõrra paremad. “Õpilased on rohkem valmis kasutama erinevaid allikaid info otsimiseks ja selle seostamiseks. Nad on ka julgemad ja tähelepanelikumad suhtlejad,” kirjeldas Kala.

Õpioskuste olümpiaadi võistlusülesanded ei hõlma kõiki õpioskusi, pearõhk on otsitava teabe määratlemisel ja selle käsitlemise oskustel.
13. vabariiklikul õpioskuste olümpiaadil osales kaheksateist võistkonda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 92 korda, sh täna 1)