Lapsed lugesid Astrid Lindgreni

Esmaspäeval lugesid lapsed Saare maakonna keskraamatukogu korraldatud võistlusel “Loeme Lindgreni” Astrid Lindgreni loomingut, et nõnda tähistada ettelugemispäeva. See oli ka avaürituseks tervele raamatukogudele pühendatud nädalale.

Sellel, juba 14 aastat tagasi tähistama hakatud päeval on tavaks lugeda sõpradele ja lastele ette oma lemmikraamatuid, et väärtustada lugemist, ütles kultuuriminister Laine Jänes oma pöördumises ettelugemispäeva puhul.

Ettelugemispäeval osalesid 37 last 11 koolist. Võitjaks valis žürii koosseisus Valve Heiberg Saare maavalitsusest, Maris Rebel Kuressaare Kultuurivarast ja Ene Kallas ajalehest Oma Saar Valjala põhikooli 5. klassi õpilase Tiina Nõmme, kes esitas katke raamatust “Vahtramäe Emil”. Tema juhendaja on Tiina Kuusk. Tiina Nõmm on ka palutud esinema 14. novembril Tallinnas toimuvasse Rootsi saatkonna organiseeritavasse lõppvooru.

Žürii hindas eelkõige loomulikku esinemist, seda, kuidas kõlasid valitud tekstikatked konkreetse lapse esituses ja seda, kas laps suutis loetuga niivõrd kaasa minna, et rambipalavik unuks. Kuna tegu oli siiski ettelugemisvõistlusega, siis näitlejameisterlikkus seekord nii suurt rolli ei mänginud kui võib-olla mõnel teisel avalikul esinemisel.

Neljanda ja viienda klassi õpilased lugesid Astrid Lindgreni teostest ette katkendeid. Üheks kõige populaarsemaks valikuks osutus raamatust “Vahtramäe Emil” see koht, kus Emili pea jääb supitirinasse kinni.

Teist-kolmandat positsiooni jagasid loetavuselt “Bullerby lapsed” ja “Pipi Pikksukk”. Samuti loeti ette lõike lasteraamatutest “Hulkur Rasmus”, “Meisterdetektiiv Kalle Blomkvist”, “Väikevend ja Karlsson katuselt”, “Madlike”, “Madlike ja Jaanikingu Põnn”, “Rasmus, Pontus ja Lontu” ning “Väike Tjorven, Pootsman ja Mooses”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)