Vald jätkab Maasilinna taastamist (1)

Orissaare vald soovib jätkata kuus aastat tagasi alguse saanud Maasilinna kindluse restaureerimistöid.

“Järgmine etapp Maasilinnal on peahoone siseõue puhastus, samuti kaevu ja peasissekäigu ülesotsimine,” ütles Oma Saarele Orissaare vallavanem Raimu Aardam. “Meile ei ole siiani teada, kus oli kindluse peasissekäik, see tuleb välja kaevata,” selgitas ta.

Eelseisvate tööde hulka kuulub ka eluhoonete vundamentide väljakaevamine ja osaline taastamine, et hakata seal müüma pileteid, kirjandust ja suveniire ning pakkuda giiditeenust.

Aardami sõnul on varem restaureerimistöid toetanud praeguseks tegevuse lõpetanud Saarte programm. Sel aastal raha ei saadud, ehkki vallal oli omaosalus olemas. “See oli esimene Maasilinna projekt, mis pole rahastamist saanud,” tõdes vallavanem, kinnitades, et vald jätkab projektide kirjutamist toetuse saamiseks.

Maasilinn rajati pärast Jüriöö ülestõusu lõplikku mahasurumist 1345. aastal foogtkonna keskusena. Algne kindlus oli puust, täielikult sai rajatis valmis alles järgnevail sajandeil. Maasilinn on varemeis seisnud alates 1576. aastast, mil see Taani kuninga Frederik II käsul õhku lasti.

Orissaare vald alustas Maasilinna kindluse restaureerimist 2001. aasta lõpus. Seni on välja kaevatud suures osas säilinud esimene korrus ning värav.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)