Neli saare peret elab aastaringselt elektrita

Saare maavalitsuse täpsustatud andmetel on Saare maakonnas 42 elektrita majapidamist, millest neljas elatakse aastaringselt.

Neljast aastaringselt kasutatavast elukohast kaks asuvad Mustajala vallas, üks Torgus ja üks Muhus. Ülejäänud 38 majapidamist on Saare maavalitsuse majandusosakonna peaspetsialisti Leo Filippovi sõnul sellised, kus elatakse osaliselt, näiteks suvel, kui väljas on valgem. Küll aga on sealsed elanikud avaldanud soovi asuda sinna elektri olemasolul alaliselt elama.

Filippovi sõnul on nimekirjast välja jäetud suvilad, mis on hiljuti ehitatud ning kus pole kunagi elektrit olnudki. Üldiselt puudutab elektriküsimus põliseid talukohti, selgitas maavalitsuse spetsialist.

Millal võiks elektrifitseerimine alata, ei osanud Filippov eile veel öelda, kuna siseministeeriumis on maavalitsuste kogutud täiendatud andmete alusel ettevalmistamisel elektrituruseaduse muutmise eelnõu, mis võimaldaks riigipoolse elektrivõrguga liitumise tasude kompenseerimise. “Tähtis on, et poliitiline soov aitamiseks on olemas,” märkis Filippov.

“Oleksin ehk varem liitunud, aga pole seda teinud, kuna 92. aastal viis Eesti Energia ise siit alajaama ära,” selgitas Mustjala vallas Kiruma külas talu omav Mati Heinmets, kelle arvates on kummaline, et Eesti Energia ei halda oma infrastruktuure. Heinmets usub, et ühel hetkel saab ka nende majapidamine elektri.

Lisaks eelpool mainitutele on elektrita majapidamisi veel Laimjalas ja Pöidel, ülejäänud kümnes maaomavalitsuses etteantud kriteeriumidele vastavaid elektrita elamisi ei ole.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 korda, sh täna 1)