Kuressaare eakate keskus otsib finantseerimisvõimalusi

Kuressaare linn plaanib esitada kohalike avalike teenuste arendamise (KATA) projekti lisaks 5. lasteaia renoveerimise taotlusele ka linna rehabilitatsiooni- ja eakate keskuse rajamise. Kokku eraldatakse KATA-kavast Saare maakonnale 100 miljonit krooni.

Abilinnapea Juhan Nemvaltsi sõnul on eakate kodu (algse töönimetusega seniorhouse), mis plaanitakse ehitada päevakeskuse külje alla, nii kaugel, et eelmisel nädalal jõudis linnavalitsusse projektikonkursi võitja Restprojekt OÜ arhitektuurne eelprojekt.

„Nüüd tuleb selle kuu lõpuks võtta vähemalt kahelt ehitajalt hinnapakkumine, siis saab asuda KATA-sse projekti kirjutama,” tutvustas Nemvalts edasisi plaane. Abilinnapea hinnangul võib eakate keskus maksma minna umbes 30–40 miljonit krooni, kui arvestada seda, et praeguseks ehituse ruutmeetri hinnaks loetakse 25 000 krooni.

Nemvaltsi väitel on eakate keskuse rajamine oluline vanuritele pakutav teenus just seetõttu, et inimene ei pea kohe minema hooldekodusse, kui ta enam üksinda hakkama ei saa. Hooldekodu on aga kõige kallim sotsiaalteenus üldse.

Palju võiks maksta koht eakate keskuses, Nemvalts veel öelda ei osanud, kuid on seda meelt, et seal suudab endale koha muretseda ka keskmist pensioni saav inimene.

Eakate keskusse on planeeritud 20 tuba, neist viis kahekohalist. Abilinnapea ütles, et juba praegu käivad inimesed uurimas, millal maja valmib ning kuidas on võimalik sinna kohta saada. Majja võib elama tulla nii üksi kui kaksi ning kui kõik hästi läheb ja KATA-st raha tuleb, usub Nemvalts, et 2009. aasta jõuluks võiksid eakad uude koju saada.

Ühtlasi kutsub abilinnapea nii tulevasi eakate keskuse elanikke kui ka kõiki teisi mõtlema keskuse nime peale. „Ma arvan, et parima nime eest paneme välja ka preemia,” lubab ta.

Mis saab aga siis, kui KATA-kava, mis praegu lubab finantseerida ühest omavalitsusest vaid üht objekti, jääb Kuressaare eakate keskuse jaoks suletuks? Nemvalts ütles, et hakkab siis raha otsima teistest projektidest ning realiseerimata nii hea idee mingil juhul ei jää.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)