Juhtkiri: Paljad pepud ei sobi linnapilti

Juhtkiri: Paljad pepud ei sobi linnapilti

 

Plaanis on täiendada linna heakorra ja avaliku korra eeskirju. Muuhulgas oleks üks täiendusi uutes eeskirjades keelustada supelranna territooriumil alasti viibimine.

Linna heakord on sel aastal korduvalt proovile pandud. Hädas on oldud arvukate lõhkumiste ja laamendamistega, sekka ka sekeldusi rannas vabalt liikuvate nudistide ja keset linna telkiva matkajaga. Viimasega seoses selgus, et ükski linna dokument sellist tegevust otseselt ei keelanud. Nii ei teadnudki politsei, kuidas antud olukorras reageerida.

Lõpuks leiti, et rikuti on siiski heakorra eeskirjade punkti 4.8, mis ütleb, et linnaterritooriumil on keelatud eksida üldtunnustatud tavade ja heade kommete vastu. Selle punkti alla võib paigutada pea kõik sobimatud teod, paratamatult on erinevatel inimestel headest kommetest erinev arusaam. Ehk oleks siiski vajalik konkreetsemalt sätestada, milliseid tegevusi linn taunib.

Või ehk peaks tegelema hoopiski põhjuste, mitte tagajärgedega? Näiteks panema linna arengukavasse ka nudistidele mõeldud rannaala väljaarendamise ning taskukohaste majutusasutuste ehitamise seljakotiga reisijatele? Nõudlus, tundub, on olemas ja seda vaevalt eeskirjadega kontrollida saab.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 61 korda, sh täna 1)