Orissaares toimub arutelu Ööriku nunnakloostri rajamise üle

Orissaares toimub arutelu Ööriku nunnakloostri rajamise üle

 

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus (ERKAS) korraldab reedel seoses Ööriku külla rajatava nunnakloostriga Orissaares teabepäeva.

Tartu ERKAS OÜ tegevdirektori asetäitja Sirje Simmo ütles Oma Saarele, et taolise objekti rajamise ettevalmistusprotsessi on alati viisakas kaasata piirkonna elanikke ning teabepäev on osa elanike informeerimisest ja kaasamisest.

Teabepäeval toimub avatud arutelu teemal “Mis võimaldab ja samas takistab Ööriku külal saamast Saaremaa populaarseimaks reisisihiks?”

Teabepäev viiakse läbi Eesti apostlik-õigeusu kiriku koostatud projekti “Reisisihi – Ööriku nunnaklooster – arengu kavandamine” raames, mille rahastamise Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus hiljuti heaks kiitis.
Toetuse abiga koostatakse kloostri arengukontseptsioon ja tasuvus-teostatavuse analüüs.

Orissaare vallavanema Raimu Aardami kinnitusel suhtub vald ja kohalik rahvas nunnakloostri rajamisse väga positiivselt. “Loodame, et üks väga tagasihoidlik ja võib-olla ka pisut metsatagune kant saab sellega elujõudu juurde,” rääkis vallavanem, kelle sõnul loob klooster võimaluse meelitada piirkonda turiste ja seeläbi piirkonda elavdada.

Lisaks saab remonditud praegu kehvas ehituslikus seisus olev Ööriku kirik.

Aardam ütles, et kloostri asukad on usutavasti vaoshoitud ja väga haritud inimesed, kes oma hariduse ja teistsuguse maailmanägemise kaudu võivad rikastada kogu Saaremaad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)