Lennufirma Avies taotleb dotatsiooni suurendamist

Kuressaare ja Tallinna vahel lennuliiklust korraldav lennufirma Avies saatis Saare maavanemale kirja, milles taotleb dotatsiooni suurendamist kuni käesoleva aasta lõpuni.

AS-i Avies juhataja Valentin Manuša allkirja kandvas taotluses on dotatsiooni suurendamise argumendina toodud asjaolu, et viimasel ajal on lennukütuse hind maailmaturul tõusnud.

Aviese regulaarlendude mänedžer Inga Rjazanova ütles Oma Saarele, et tänavu sügisel on lennukütuse hinnatõus olnud märkimisväärne. “Kui veel septembris maksis tonn kütust maailmaturul 815 dollarit (s.o u 9000 krooni), siis alates 1. oktoobrist on lennukütuse hinnaks 860 dollarit (u 9500 krooni),” rääkis Rjazanova.

Praegu maksab Saare maavalitsus lennufirmale dotatsiooni 13 000 krooni ühe lennureisi kohta. Kuni käesoleva aasta lõpuni taotleb firma selle summa suurendamist 800 krooni võrra.

Kuna vastavalt praegu kehtivale graafikule peaks lennufirma Avies Tallinna ja Kuressaare vahel tegema veel 120 lendu, siis on küsitava dotatsiooni kogusuuruseks 96 000 krooni.

Saare maavanema õigusküsimuste alase nõuniku Jaan Leivategija kinnitusel lennufirmale makstavat dotatsiooni kindlasti suurendatakse, aga kui suures ulatuses, ei osanud ta eile veel täpselt öelda. “Reservis meil selleks raha on,” rääkis Leivategija, “kuid meil tuleb veel arvesse võtta, et kütuse hinnatõusu tagajärjel vajab lisaraha kindlasti ka Ruhnu lennuliin.”

Küsimusele, mis saab siis, kui Saare maavalitsus lisadotatsiooniks raha ei leia, vastas Inga Rjazanova, et reisija jaoks ei muutu midagi. “Piletihinda tõsta pole meil võimalik ja samas ei saa me ka kärpida liinigraafikut, sest seda ei võimalda maavalitsusega sõlmitud leping,” selgitas ta. “Kui me tõepoolest lisadotatsiooni sel aastal ei saa, siis peab lennufirma lennukikütuse hinnatõusu tõttu tekkinud lisakulud ise kinni maksma.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)