Juhtkiri: Aidakem täita haigla unistus

Juhtkiri: Aidakem täita haigla unistus

 

Aeg-ajalt jõuavad meieni üleskutsed annetada raha abivajajate heaks. Tänasest lehest saab lugeda Selveri heategevuskampaaniast haiglate toetamiseks ning Lions-klubi heategevuskampaaniast, mille käigus kogutakse annetusi vaegnägijate tarvis.

Üleskutsete idee on igati kiiduväärt. Kuid imestust tekitab see, et raha kogutakse asjade jaoks nagu haigla mähkimislaud või punktkirjas lasteraamatud, mille muretsemine peaks olema iga endast lugupidava ja oma rahvast hooliva riigi jaoks iseenesestmõistetav.

Üleriigilised kampaaniad lastehaiglale vajalike seadmete ostmiseks on tavaline nähtus. Käime tööl ja maksame ausalt makse, kuid selleks, et meie või meie lapsed saaksid kvaliteetset arstiabi, tuleb välja käia lisaraha annetuste näol.

Usume, et enamik meie hulgast aitab meeleldi ligimest, kui teame, mis on juhtunud ja millist abi ta vajab. Kuid senthaaval rahakogumine haiglaseadmete tarvis tekitab imestust.

Loodetavasti jõuame kunagi ka selleni, et arstid ei pea unistama 5200-kroonisest mähkimislauast ning puudega inimesed vajalike abivahendite olemasolust. Need tagab riik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)