Hakkaja naine tahab tuua Saaremaale kaelkirjaku ja lumeleopardi (14)

Hakkaja naine tahab tuua Saaremaale kaelkirjaku ja lumeleopardi

 

Eraettevõtjal Olena Voolul on plaan rajada Kuressaare külje alla Kaarma valda suurejooneline looma- ja linnupark, kus külastajail on juba ületuleva aasta kevadel võimalik teiste pudulojuste hulgas uudistada ka kaelkirjakut ja lumeleopardi.

Üleeile esitas Olena Vool Saaremaa keskkonnateenistusele avalduse 27 erineva looma ümberasustamiseks Moskvast Muratsisse.
Keskkonnateenistuse juhataja Raivo Kallase sõnul asutakse avaldust hoolikalt menetlema, kuna võõrliikide sissetoomine on alati tõsine küsimus. Olena Voolu sõnul on ta pargi jaoks rentinud Muratsi ja Pihtla tee ristist vasakul kümnehektarilise maatüki. “Hetkel on seal minu neli hästi sõbralikku hobust ning kanad-kuked,” märkis naine ning lisas, et soovib maatüki tulevikus ka ära osta.

Esimesed asukad, kes tuuakse kava kohaselt Moskva loomaaiast, saabuvad loodetavalt juba novembris. Moskva loomaaed sellist ideed eile ametlikult ei kinnitanud. Kuna hooneid loomade-lindude paigutamiseks veel valmis ei ole, siis hoiaks Olena Vool neid esialgu oma korteris.

Sebrad, kaelkirjakud, kaamel, pärdikud, lumeleopard, kängurud, laamad, mitu eri liiki kured, papagoid – loetles ettevõtja tulevasi pargiasukaid, kes tema sõnul on hetkel päris näguras seisukorras. “Nad on alasöödetud ja väga kehva tervise juures,” kirjeldas Vool. “Kui nad kohale jõuavad, tuleb neid kõigepealt ravima hakata.”

Loomapark peaks Olena Voolu hinnangul valmima aasta pärast, külastajaile avatakse uksed 2009. aasta kevadel. Praegu on aidatüüpi lautade ehitamiseks isegi materjal olemas, aga detailplaneering on veel kinnitamata, selgitas Vool. Samuti olevat kinnistule pääsemiseks vaja ehitada naabritega kooskõlastatult väike tee. Kaarma vallavalitsuse ehitusspetsialistide kinnitusel on ettevõtja käinud vallas olukorda uurimas.
Olena Voolu sõnul on ta alati soovinud loomade eest hoolitseda, varem pidas naine Lääne-Virumaal ratsatalu. Nüüd on ta leidnud taas võimaluse neljajalgsetega tegelemiseks. “Mul on Moskvas miilitsast sugulane, tema aitab mul loomi tuua,” rääkis ta.

“Inimene tuleb praamiga loomaaeda – see on ju eriti eksootiline,” leiab loomaparki rajada sooviv naisterahvas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 76 korda, sh täna 1)