Ao Loo kavandab filmi küberrünnakutest

Ao Loo kavandab filmi küberrünnakutest

 

Torontos elav eestlasest filmi- ja telemees Ao Loo kavatseb Eesti näite varal teha filmi küberrünnaku ohtudest. Kanadas sündinud ja kasvanud eestlane tunneb huvi ka oma juurte vastu. Kohtudes Kuressaares oma isa Endel Looga võeti eesmärgiks suguvõsa kroonika koostamine. Hiiumaalegi tehti tiir peale. Sealt on pärit Ao Loo vanaema, Endel Loo ema.

Kolmekümne aastase filmitöö kogemusega Ao Loo on tegutsenud peamiselt helindajana. Eestisse tuli ta filmivõtetelt Taanist, kus salvestatakse Discovery telekanali jaoks maailma suurima konteinerlaeva ehitust. Eestilgi on selle hiigelaluse valmimisel oma osa. Ehitatava laeva jaoks tehakse detaile Loksa tehases.

Ao Loo on olnud kaastegev enam kui paarisaja filmi tegemisel. Tema filmitiimi on palju kordi kõrgelt tunnustatud mitmesuguste rahvusvaheliste filmiauhindadega. Alles hiljaaegu hinnati ihaldusväärse Emmyga 90-minutilist dokumentaalfilmi, mille tegemisse andis oma panuse ka Ao Loo.

Vanema põlve eestlaste järeltulijana on Ao Loo üks neist, kes võõrsil elades püüab kodumaast kaugelgi eestlust elus hoida. Kui töö vähegi lubab, astub ta läbi Toronto Eesti Majast. Oma äriasjadki ajab ta sealse Eesti Ühispanga kaudu.

Filmitöö on viinud eestlase enam kui 50 riiki. Umbes kaks kolmandikku aastast on Ao Loo ratastel. Eestis on filmitegija varemgi käinud. Isa juures Kuressaares käis ta ka kuus aastat tagasi.

Esmaspäeval kohtus Ao Loo tuntud Eesti filmimehe ja poliitiku Mark Soosaarega, kellega tehti muuhulgas juttu Pärnu filmifestivalist, kus kanadalasel on võimalik ka oma loomingut esitleda. Tallinnas oli Lool kokkusaamisi teistegi tuntud kultuuri- ja ühiskonnategelastega, nagu näiteks pastor Vello Saloga.

Eesti elust-olust saab Ao Loo teada meedia kaudu. Elektroonilist kirjavahetust peab ta isaga ja Eestis elavate sõprade-tuttavatega.
“Ega Kanadas Eestist palju teata. Pean neile ikka rääkima, kus Eesti asub ja mis riik see on. Ise olen Eesti asjadele alati kaasa elanud. Kanadas olen näidanud ka Eesti filme, nagu “Kevade”, “Viimne reliikvia” ja teisi.

Siinsetele eestlastele paneb Ao Loo südamele, et suurt äri ajades ei tohi kultuuri unarusse jätta. “Eestlus peab säilima nii siin kui ka meil seal,” jääb Ao Loo aadetele truuks.

Ja veel! Tulevikus kavatseb Ao Loo Eestiski filmikontori avada. “Kui Euroopa mandril tööd teha, siis võiks ju siingi väike baas olla. See on täiesti võimalik,” vaatab Loo optimistlikult tulevikku.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 81 korda, sh täna 1)