Mustjala rannakaluritel oli infopäev

Esmaspäeval kogunesid Mustjala valla rannakalurid vallamajja infopäevale, mille eesmärgiks oli anda kohalikele rannakaluritele infot kalandussektoris toimuva kohta ja ärgitada kalureid omavahelisele koostööle.

Riiklikust kalanduspoliitikast käisid kaluritele rääkimas Eesti kalapüüdjate ühingu juhatuse esimees Tiiu Kupp ja Saare maavalitsuse majandusosakonna peaspetsialist Leo Filippov.

Infopäeval tekkinud arut-elu käigus tulid ilmsiks ühised probleemid ja vahetati mõtteid tuleviku suhtes. Leo Filippovi sõnul peavad kalurid leidma endi hulgast aktiivse eestvedaja ja võimalusel ka inimese, kes abistaks neid projektide kirjutamisel. Oluline on ka koostöö omavalitsusega. Mustjala vallavanem Kalle Kolter lubas rannakalureid igati toetada. “Nad on ju osa vallast ja kelle jaoks siis vald on kui mitte oma inimeste jaoks,” lisas ta.

Eesti kalapüüdjate ühingu juhatuse esimees Tiiu Kupp tutvustas kaluritele valdkonna arengukava ja andis teada, mida kalurid peaksid tegema, et tulevikus raha taotleda. Kupp soovitas kaluritel ka koolitus läbida, sest riigi kalanduspoliitika on selline, et toetuste andmisel eelistatakse neid, kes on koolituse läbinud.

Kalandussektori tähtsus majandusvaldkonnas ja kalandus tegevusalana ning täiendava sissetuleku allikana on Filippovi sõnul maakonna elanikele väga olulise tähtsusega ja see on olnud ning peaks ka jääma Saaremaa traditsiooniliseks majandusharuks. Rannakaluritel on aega veel organiseeruda ja end kokku võtta.

Taoline infopäev ei jää Filippovi kinnitusel kindlasti viimaseks, vaid neid on plaanis korraldada kõikides nendes omavalitsustes, kus asja vastu huvi on.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)