Tiina Talvi peab saadud preemiat tunnustuseks kõigile maakoolidele

Tiina Talvi peab saadud preemiat tunnustuseks kõigile maakoolidele

 

Eile tunnustasid Lümanda põhikooli direktorit Tiina Talvit Eesti vabariigi presidendi kultuurirahastu hariduspreemia 2007 pälvimise puhul koos Lümanda kooliperega Lümanda vallavanem ja Raivo Peeters Saare maavalitsusest.

Saare maavalitsuse kultuuri- ja haridusosakonna juhataja Raivo Peetersi sõnul on 2007. aasta olnud üldse väga hea aasta Saaremaa koolielus – alles kevadel valis Mainor parimaks koolijuhiks Kuressaare gümnaasiumi direktori Toomas Takkise. Nüüd leidis president Lääne-Eesti kaugeimast nurgast üles Lümanda põhikooli. Peeters lisas, et Lümanda põhikoolil on olnud teine hingamine alates sellest ajast, kui direktori kohale asus Tiina Talvi.

Lümanda vallavanem Toivo Vaik ütles, et tal on hea meel käia nii sageli koolimajas, kaasas kingid ja lilled: küll avatakse staadion, küll on muud pidulikud sündmused. Vaik avaldas rõõmu selle üle, et valla koolil on selline direktor nagu Tiina Talvi. Kui aga tunnustatakse kooli pealikku, siis tunnustatakse ühtlasi kogu kooli.

Pärast õnnitluste ja lillede vastuvõtmist oli sõnajärg Tiina Talvi käes, kes ei hoidnud oma rõõmu tagasi: „Mul on selline tunne, nagu oleksin ma täna oma 100-aastasel juubelil! Niipalju lilli ja häid sõnu.” Ta tänas nii kooliperet, valda kui ka maavalitsuse kultuuri- ja haridusosakonda selle eest, et need on igati abistanud nii jõu kui nõuga. Talvi toonitas, kui suur tähtsus on temale osaks saanud tunnustusel kogu Eestimaa maakoolidele.

Lümanda koolijuht Tiina Talvi on üles kasvanud mere ääres, tema lapsepõlvemaad jäid Rohuneemele. Ta sõnas, et meri ja rannaavarused on jäänud tema hinge. Väga oluline on see koht, kus inimene üles kasvab, see jääb temaga kogu järgnevaks eluks, lausus Talvi. Ja samuti on oluline, et kõik see hea, mis inimene teeb, tuleb ükskord talle tagasi. Nii soe tunne on, kui kodukohas inimest veel mäletatakse ja saadetakse häid soove talle siia kaugelegi.

Kolleegide Erna Niidi ja Ulvi Põllu sõnul on Tiina Talvi eelkõige väga toetav ja kohusetundlik nii direktori kui ka inimesena. Kes siis veel kui mitte tema on väärt tunnustamist. Nii lühikese ajaga on Talvi nii palju selle kooli heaks jõudnud teha, sõnas Niit. Põld lisas, et Talvi seisab tublisti nii oma töökollektiivi kui ka õpilaste eest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 82 korda, sh täna 1)