Lümanda vallavanem Toivo Vaik hakkab juhtima Kärla vallavolikogu (2)

Lümanda vallavanem Toivo Vaik hakkab juhtima Kärla vallavolikogu

 

Eile otsustas Kärla vallavolikogu avaldada umbusaldust oma senisele esimehele Arvi Hallikule. Umbusalduse poolt hääletas seitse vallavolikogu liiget 11-st. Sama hääletustulemusega sai uueks Kärla vallavolikogu esimeheks Toivo Vaik, kes vallavanemana juhib Lümanda valda.

Umbusaldusavalduse põhjenduseks tõid vallavolinikud selle, et Hallik on enam kui 1,5 aasta jooksul näidanud ennast ebakompetentse juhina, kelle käe all on vallavolikogu teinud otsuseid, mis on vallale selgelt kahjulikud ning on koalitsiooni jõuga lihtsalt läbi surutud.

Kui siiani oli koalitsioonijõudude ülekaal Keskerakonna–Rahvaliidu käes, siis kolm vallavolinikku, kellele nende endi sõnul hakkasid vastu nii näiteks Sõmera klubi vallale taotlemine piisava põhjenduseta kui ka valla sõlmitud leping meditsiiniteenuste osutamiseks (pereõe ebaseaduslik tööle võtmine), läksid “vastase” ehk valimisliidu Kärla Suund poolele üle.

Hallikule pandi süüks ka seda, et volikogu esimehena ei ole ta pidanud vajalikuks vallavanema või teiste vallavalitsuse liikmete kohalolekut volikogu istungitel, kuigi umbusaldajate arvates ei tööta vallavanem valla hüvanguks piisavalt. “Vähem kui aasta pärast valimisi vallavanema poolt moodustatud teise valitsuse liikmeid ei ole volikogule isegi tutvustatud,” märgiti umbusaldusavalduses.

Ebaloogiliseks pidasid volikogu liikmed ka vallavalitsuse struktuuri, kus abivallavanem on küll vallavanema asendaja, kuid ei kuulu vallavalitsuse koosseisu. Samuti märgiti puudulikku arengukava ülevaatamist, mis tähendas ainult kavandatud tegevuste arengukavas mahatõmbamist.

Umbusaldusavaldus tõi välja ka selle, et kogu senine tegevus on viinud Kärla vallavolikogu ja vallavalitsuse maine elanike silmis alla, tekkinud on tööalased pinged nii vallaametnike kui ka allasutuste juhtide ja võimude vahel, samuti lahkuvad inimesed volikogu haridus- ja sotsiaalkomisjonist (enne volikogu päevakorrapunktide arutamist andis siis veel volikogu lihtliige Toivo Vaik üle umbusaldusavalduse sotsiaalkomisjoni esimehele Jaanika Rikkole).

Hallik nentis oma vastulauses, et umbusaldamiseks pole mingit alust ning need vallavolikogu liikmed, kes seda teevad, tegutsevad lähtudes isiklikest ambitsioonidest, mitte aga valla arengut silmas pidades. Tema sõnul on volikogu liikmed olnud alati otsustamisel vabad ning asjalikke nõuandeid on alati kuulda võetud. Halliku sõnul on tegemist lihtlabase ärategemisega.
Uueks volikogu esimeheks valitud Toivo Vaik ütles, et tema on Eestis vähemalt kolmas vallavanem, kes juhib teise valla volikogu esimehena. “Hakkame kompromisse otsima, olen selleks valmis,” sõnas pikka aega ka Kärla vallavanema ametit pidanud Vaik.

Oma Saare andmetel esitab kas täna või homme lahkumisavalduse ka Kärla vallavanem Meelis Sepp, kelle sõnul toimetasid seitse volikogu liiget tema tagaselja.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 48 korda, sh täna 1)